Odhalte s námi identitu tajemného muže z daguerrotypie

12.12.2012 | Nejstarším snímkem ve sbírkách Národního muzea je daguerrotypie tajemného muže, pocházející ze čtyřicátých let 19. století. Byl to kat, potulný komediant nebo řemeslník? Jeho identita zůstává neznámá, stejně jako identita autora snímku. Můžete si jej od 13. prosince prohlédnout na výstavě Člověk ve fotografii v Nové budově Národního muzea.

Uchovejte rodinnou historii v Národním muzeu!

04.12.2012 | Prozkoumejte rodinná alba a pošlete nám fotografii svých předků z období konce 19. a počátku 20. století. Máte tak jedinečnou šanci spoluvytvářet výstavu Člověk ve fotografii, která bude otevřena od 13. prosince v Nové budově Národního muzea.

Prodejná láska za časů monarchie

27.11.2012 | Výstava Monarchie, která se zaměří se na období let 1848–1918, ukáže, že tato doba byla plná protikladů. Jedním z nich je přístup k tělu. Na výstavu můžete zavítat od 13. prosince.

Jak se natáčel spot k výstavě Po stopě Karla Maye

20.11.2012 | Skalp, tomahawk, kožené legíny – ve správném klipu k výstavě o indiánech musí být všechno.

Nostalgický návrat do časů monarchie a flašinetů

09.11.2012 | O jednom říjnovém večeru se téměř tři stovky návštěvníků ocitly v době, kdy se veřejným prostorem nesl typický zvuk flašinetů.

Jak se vařilo a jedlo za monarchie - I. díl

31.10.2012 | Znáte zemník, zemče, zemčátko, zemské jablko, kobzole, žampák, jabluško, bobál, švábka, krumple, krumpír nebo erteple? Nechte se překvapit recepty z výstavy Krmě - jídlo - žrádlo.

Indiáni obsadili Náprstkovo muzeum!

25.10.2012 | Bledé tváře návštěvníků v ohrožení! Zachrání je ovšem nerozlučná dvojice Vinnetou a Old Shatterhand. Prožijte si znovu dobrodružství dětských let na výstavě Po stopě Karla Maye.

Poslední teplý víkend přivítal stovky návštěvníků v Musaionu

16.10.2012 | Na začátku října proběhlo v Národopisném muzeu – Musaionu slavnostní zahájení nové výstavy z cyklu Monarchie s názvem Krmě – jídlo – žrádlo.

Odlévání zázračné kulky podle orientálního románu Karla Maye

12.10.2012 | V tyglíku se taví směs dvou kovů, ze kterých šlehá rudý plamen. Alchymistická dílna? Omyl. Příprava na výstavu Po stopě Karla Maye.

Nejstarší olympijská medaile ve sbírkách Národního muzea

10.10.2012 | Psal se rok 1908. V Londýně se na přelomu července a srpna konaly čtvrté novodobé olympijské hry. Čechy zde reprezentovalo 21 sportovců, kteří získali několik medailí.