Prohlédněte si portrét Marka Aurelia. Je mu více než 1 800 let

24.04.2012 | Hned dva sochařské portréty Marka Aurelia ze sbírky Národního muzea je možné spatřit v expozici Umění Starého světa v Paláci Kinských na Staroměstském náměstí v Praze. Starší z nich byl vyroben už ve druhém století našeho letopočtu.

2012 konec světa? Děti kukuřice mají jasno

23.04.2012 | V souvislosti s rokem 2012 se často hovoří o zkáze světa. Starý mayský kalendář totiž končí letošním prosincem. Máme se tedy bát? Potomci Mayů vědí o konci světa své.

Palác Kinských odkrývá taje starověkého Řecka

11.04.2012 | Unikátní památky ze Středomoří a Černomoří, ale také z okrajových oblastí antického světa, jsou vystaveny v expozici Umění Starého světa v paláci Kinských na Staroměstském náměstí v Praze. Jádro sbírky připravila Národní galerie v Praze spolu s Národním muzeem.

Unikátní loutky včetně Spejbla s Hurvínkem. To vše nabízejí Prachatice

06.04.2012 | Sto let starý kašpárek, Mánička, Žeryk i vzácné exponáty Mikoláše Alše. To vše a ještě více vás přivítá v Prachaticích v Muzeu české loutky a cirkusu.

Česká muzea a galerie můžete navštívit i z pohodlí domova

03.04.2012 | Národní muzeum neustále rozvíjí unikátní on-line prezentaci muzejních a galerijních sbírek. Na www.esbirky.cz už dnes návštěvníci naleznou fotografie více než 10 000 předmětů.

Na vlastní oči: Šavle zbojníka Ondráše v Národopisném muzeu

03.04.2012 | Ondráš nebyl jen pouhou osobou z bájí a pověstí, která nikdy neexistovala. Zbojník skutečně žil na Valašsku, kde můžete stále obdivovat místa spojená s jeho pobytem. Životu Ondráše se věnuje také výstava v Národopisném muzeu - Musaion.

Navštivte nejkrásnější novorenesanční stavbu Prahy

02.04.2012 | Aktuální slunečné počasí láká k mnoha výletům. Pokud jej využijete a projdete se po nábřeží Vltavy, zaujme vás jedna z nejkrásnějších pražských novorenesančních staveb - Muzeum Bedřicha Smetany.

Stavba plátové zbroje ze středověku je složitější než puzzle

07.03.2012 | Spočítali byste, jak často jste nevšímavě prošli kolem "obyčejné" plátové zbroje? A přitom pouhá její stavba trvá hodiny.