Oslav Dne české státnosti se zúčastnili krajané z celého světa

01.10.2012 | Národní muzeum se jako jeden z organizátorů slavnostního večera spolupodílelo na oslavě státního svátku, jehož cílem je udržovat, propagovat a oživovat tradice, na nichž je založena moderní česká státnost.

Dvakrát porazil Frištenského. Jeho trofej můžete nyní spatřit na vlastní oči.

26.09.2012 | Na výstavě Sportsmeni v zemích českých máte šanci spatřit pozoruhodný pás zápasníka Josefa Šmejkala. Tento borec, který dokázal dvakrát porazit neméně slavného Gustava Frištenského, získal fantastickou trofej před více než sto lety.

Národní muzeum získalo krásné dřevoryty známé ilustrátorky

20.09.2012 | Ilustrace Zdeňky Kabátové - Táborské doprovázely dětství mnoha malých čtenářů. Nyní se dřevěné štočky, ze kterých byly originály ilustrací tištěny, staly součástí sbírek Národního muzea.

Dvořákovu Nelahozeves doprovázely melodie z celého světa

18.09.2012 | Národní muzeum - Památník Antonína Dvořáka v Nelahozevsi hostovalo na začátku září tradiční hudební událost. Letošní slavnostní koncert se nesl v duchu pestré mezinárodní spolupráce mladých hudebníků a hudebnic.

Exponáty Náprstkova muzea nadchly Maory

12.09.2012 | Vzácní hosté až z druhého konce světa přinesli do muzea živou atmosféru své autentické současné polynéské kultury, provázané s kmenovými tradicemi.

Tajemství černé krabice z pozůstalosti Zdeňka Fibicha

07.09.2012 | V pozůstalosti Zdeňka Fibicha, kterou má ve svých sbírkách Národní muzeum – České muzeum hudby, je dochována jediná černá kazeta s motýly. Příběh "Fibichových motýlů" je důkazem toho, že vášeň se může zrodit v každém věku.

V Kinského zahradách najdete pozůstatky valašské vesnice

05.09.2012 | Teplé dny pozdního léta zvou k procházkám a piknikům v městských parcích. Návštěvníci zahrad pod Petřínem mohou v blízkosti Letohrádku Kinských, kde sídlí Národní muzeum, narazit na dřevěnou zvoničku připomínající vesnickou atmosféru minulých století.

Za modernitou do Národního muzea

03.09.2012 | Nahlédněte do zákulisí úspěšné mezinárodní výstavy, kterou ještě dva následující týdny hostí Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur.

Na výstavě Fetiš modernity najdete unikátní ghanskou rakev ve tvaru mobilního telefonu

21.08.2012 | Ručně malované dřevěné rakve v podobě mobilů, aut nebo šicích strojů z Ghany jsou dokladem prolínání tradičních zvyků a „moderní“ spotřební kultury.

Tip na výlet - vyražte za Smetanou do Jabkenic!

08.08.2012 | Navštivte Smetanovu myslivnu, poznejte, kde vznikala díla jako Hubička nebo České tance a užijte si krásné okolí.