Výstava Fenomén Masaryk skončila. Jak vidí TGM děti?

13.02.2018 | Výstavu Fenomén Masaryk mohli návštěvníci vidět v Nové budově Národního muzea do 31. 1. 2018. Na portále Muzeum 3000 jsme pro vás připravili několik tematických článků, které představily našeho prvního prezidenta z různých úhlů. S výstavou se "rozloučíme" velkou fotogalerií obrázků převážně od dětských návštěvníků.


Masaryk tisíckrát jinak – nahlédněte do Hradního fotoarchivu.

08.01.2018 | Kdo by neznal slavnou fotografii prezidenta Masaryka zvedajícího do výšky děvčátko v kroji. Tato i tisíce dalších fotografií, zachycujících události spojené s naším prvním prezidentem a jeho úřadem, jsou součástí takzvaného Hradního fotoarchivu, který je uchováván v Archivu Národního muzea.


Masarykovo cukroví - jednoduchý VIDEORECEPT

19.12.2017 | Upečte si letos lahodné vánoční cukroví, které měl rád sám prezident T. G. Masaryk. S naším videoreceptem to bude hračka.


Tomáš Garrigue Masaryk a sport

18.12.2017 | První český prezident se zajímal nejen o rozvoj ducha, ale pozornost věnoval i péči o tělesnou schránku člověka. Jaký byl jeho vztah ke sportu?


Záznam přednášky: Hilsneriáda: Mediální stereotypy nacionalismů

10.11.2017 | Přednáška představila, na případu Leopolda Hilsnera, jak vznikají, živí se a fungují mediální stereotypy. Přednášeli Michal Stehlík a Martin Sekera z Národního muzea. Na celý záznam přednášky se můžete podívat níže.


Masaryk a vznik Československa

03.11.2017 | Tomáš Garrigue Masaryk po vypuknutí první světové války opouští habsburskou monarchii ve věku, kdy by mohl po zásluze odpočívat, a pouští se do svého životního dobrodružství s cílem osvobodit malé středoevropské národy. A to vše s nejistým koncem.


Takzvaná hilsneriáda...

16.10.2017 | Pamatujete si, vážení čtenáři, jak v roce 1999 světem vibrovalo vzrušení a nadšení z přicházejícího nového tisíciletí? Očekávání, že se svět v podstatě přes noc změní, že bude všechno takové jiné, lepší, modernější? A to vlastně děsivé 20. století zůstane za námi?


Poslední rok TGM – 1937

11.10.2017 | Jaký byl poslední rok života TGM? Čím žilo Československo? Jaké osobnosti hovořily do veřejného prostoru? A čím žil svět?


Poslechněte si myšlenky TGM!

26.09.2017 | Výstava Fenomén Masaryk připomíná mimořádnou osobnost prvního československého prezidenta T. G. Masaryka a nastiňuje různé pohledy na tohoto nevšedního člověka. Podívejte se na video, které zachycuje některé z jeho myšlenek v podání L. Freje.


Odchod T. G. Masaryka

20.09.2017 | Před 80 lety zemřel první prezident Československa a jeho symbol Tomáš Garrigue Masaryk. Jaký však byl poslední rok života Prezidenta Osvoboditele?