Kontrolní den s premiérem Bohuslavem Sobotkou a ministrem kultury Danielem Hermanem

24.01.2017 | Předseda vlády Bohuslav Sobotka a ministr kultury Daniel Herman zavítali dne 24. 1. 2017 do právě rekonstruované Historické budovy Národního muzea.

Ani v zimě práce na rekonstrukci neustává

13.01.2017 | Ačkoli teploměr už několik dní ukazuje hodnoty pod bodem mrazu, práce na rekonstrukci Historické budovy Národního muzea stále pokračují v nezměněném tempu. Podívejte se, jak to v budově nyní vypadá.

VIDEO: Restaurátoři vrací krásu sochám na fasádě muzea

19.10.2016 | Zároveň se stavebními pracemi na rekonstrukci Historické budovy Národního muzea probíhá i restaurování její vnější sochařské výzdoby.

Co v makovici lucerny objeví další generace?

29.08.2016 | Na jaře letošního roku byla z makovice lucerny hlavní věže Historické budovy Národního muzea vyjmuta zapečetěná olověná schránka, kterou zde uložili při rozsáhlých opravách fasády v roce 1972 zaměstnanci Jihočeského podniku pro údržbu památek Pelhřimov. Dnes byla na stejné místo za přítomnosti generálního ředitele Národního muzea Michala Lukeše umístěna schrána nová, do které zaměstnanci muzea vložili předměty prezentující dnešní dobu.

Stopy po střelbě z roku 1968 rekonstrukce nezahladí

19.08.2016 | V neděli 21. srpna 2016 uplyne 48 let od srpnové okupace vojsky Varšavské smlouvy. Tehdy způsobili sovětští vojáci ostřelováním Historické budovy Národního muzea četné škody.

VIDEO: Fasáda muzea se mění k nepoznání

15.07.2016 | Čištění fasády Historické budovy Národního muzea je v plném proudu. I když to zatím kolemjdoucí přes lešení a ochrannou plachtu nevidí, získává opět svou původní barvu.

Deinstalace soch čtyř živlů z balustrády muzea

13.07.2016 | Dnes od proběhla deinstalace čtyř soch z balustrády Historické budovy Národního muzea. Sledujte vše s námi v přímém přenosu!

Podívejte se na staré fotografie nalezené ve věži muzea

13.05.2016 | V rámci probíhající rekonstrukce Historické budovy Národního muzea byla otevřena i makovice lucerny, která je na samém vrcholku hlavní věže. Uvnitř byla nalezena olověná schrána.

Co obsahovala schrána ukrytá na věži muzea?

12.05.2016 | Ve čtvrtek 12. května 2016 byla otevřela zapečetěná schránka z makovice lucerny na hlavní věži Historické budovy Národního muzea. Olověná schrána byla do makovice lucerny vložena při rozsáhlých opravách budovy roku 1972 zaměstnanci Jihočeského podniku pro údržbu památek Pelhřimov.

Restaurátoři zachraňují Brožíkův lunetový obraz

27.04.2016 | Panteon Historické budovy Národního muzea je jedinečný svou uměleckou výzdobou. Během probíhající rekonstrukce objektu tak mají plné ruce práce i restaurátoři.