VIDEO: Jak se skenuje plejtvák

22.04.2016 | Podívejte se, jak probíhalo 3D skenování kostry plejtváka myšoka.

Deinstalace soch z Historické budovy Národního muzea

21.04.2016 | Z pravé balustrády rekonstruované Historické budovy Národního muzea byly deinstalovány tři sochy ženských figur. Podívejte se, jak celá akce probíhala.

Sochy čtyř živlů

22.01.2016 | Novorenesanční Historická budova Národního muzea je plná různých emblémů a alegorií. Také čtyři sochy umístěné na levé boční balustrádě mají svůj symbolický smysl. Znázorňují čtyři živly.

Sledujte rekonstrukci online – jak se staví lešení

12.01.2016 | Dění kolem Historické budovy Národního muzea zachycují dvě online kamery. Podívejte se na zrychlené video ze stavby lešení, které posloužilo pro dopravu materiálu k zajištění soch na balustrádě budovy.

VIDEO: Podívejte se s námi do podzemí!

20.11.2015 | Během prací souvisejících s plánovaným hloubením tunelu mezi Historickou a Novou budovou Národního muzea byla odkryta i část staré nepoužívané stoky.

VIDEO: Ministr kultury navštívil Národní muzeum

01.10.2015 | Rekonstrukce Historické budovy Národního muzea je v plném proudu! O tom, jak práce na opravě pokročily, se přijel přesvědčit i ministr kultury Daniel Herman.

Okupaci z roku 1968 připomene pamětní deska

21.08.2015 | V srpnu roku 1968 byla na Václavském náměstí slyšet střelba. Terčem pro zbraně vojáků Varšavské smlouvy se stalo Národní muzeum. Proč vůbec na budovu stříleli, není dodnes jasné. Celou nešťastnou událost si chce Národní muzeum připomenout pamětní deskou.

VIDEO: Mařákovy romantické obrazy hradů

30.07.2015 | Připravili jsme pro vás nový seriál, během kterého postupně odhalíme krásu Historické novorenesanční budovy Národního muzea. V prvním díle se seznámíme s obrazy Julia Mařáka.

Historie se stane budoucností - Architektonická soutěž

22.07.2015 | Národní muzeum vyhlašuje největší architektonickou soutěž na své expozice po více než 100 letech.

Národní muzeum: Začíná rekonstrukce století

20.04.2015 | V pondělí 20. dubna 2015 Národní muzeum slavnostně předalo svou Historickou budovu zhotoviteli generální rekonstrukce. Může tak začít tolik potřebná a očekávaná záchrana této jedinečné národní kulturní památky.