Přípravná fáze rekonstrukce je u konce

18.01.2013 | Přípravná fáze rekonstrukce Historické budovy Národního muzea je u konce. Vláda má na lednovém zasedání projednat podklady pro výběrové řízení na zhotovitele stavby, tendr má být uzavřen v polovině roku. Stavební práce budou podle předběžných předpokladů trvat do prosince 2016, jejich rozpočet činí téměř tři miliardy korun včetně DPH. Národní muzeum již má k dispozici všechna potřebná stavební povolení.

Po stopách tajemství Historické budovy Národního muzea

17.01.2013 | Podívejte se s námi do bývalé pracovny ředitele muzea v uzavřené Historické budově Národního muzea. Tato rozlehlá, slavnostně působící místnost čtvercového půdorysu se nachází v přízemním podlaží nárožní věže, která je při pohledu z Václavského náměstí vpředu vlevo.

Za minulostí Historické budovy Národního muzea

29.11.2012 | V následujících měsících se v rubrice Rekonstrukce bude objevovat seriál o historii budovy Národního muzea. První díl seriálu se věnuje období do dokončení novostavby muzea v roce 1891.

Po stopách tajemství Historické budovy Národního muzea

20.11.2012 | Vychutnejte si jedinečný pohled na Prahu! Podívejte se s námi do kupole Historické budovy Národního muzea.

Po stopách tajemství Historické budovy Národního muzea

18.10.2012 | Nahlédněte s námi za unikátní proudovou vitrinu z minulého století, která přibližovala pravěkou historii naší země. Dějiny pravěku u ní poznávaly tisíce dětských i dospělých návštěvníků.

Po stopách tajemství Historické budovy Národního muzea – 4.díl

16.08.2012 | Víte, že původně byla celá budova vytápěna důmyslným rozvodem horkého vzduchu? Zajímá vás, jak vypadá v současné době plynová kotelna, která je umístěna v suterénu budovy?

Po stopách tajemství Historické budovy Národního muzea – 3.díl

10.07.2012 | Fontány před Historickou budovou Národního muzea si všimne každý, kdo prochází kolem. Napadlo vás ale někdy, co se skrývá pod ní? Možná budete překvapeni.

Po stopách tajemství Historické budovy Národního muzea – 2.díl

18.06.2012 | Uzavřená Historická budova Národního muzea odhalila jedno ze svých skrytých míst. Byly jím podzemní prostory, kde se dříve nacházely muzejní depozitáře a trezory.

Po stopách tajemství Historické budovy Národního muzea – 1.díl

09.06.2012 | Historická budova Národního muzea je pro veřejnost již delší dobu uzavřená, expozice jsou rozebrané a sbírkové předměty odvezené. Stále ale má svá tajemství! Stránky Muzea 3000 je začaly odhalovat!

Národní muzeum pod rukama horolezců a restaurátorů

18.04.2012 | Historická budova Národního muzea je v katastrofálním stavu. Horolezcům a restaurátorům, kteří v rámci rekonstrukce bedlivě sledují její stav, se doslova rozpadá pod rukama.