Podívejte se na staré fotografie nalezené ve věži muzea

13.05.2016 | V rámci probíhající rekonstrukce Historické budovy Národního muzea byla otevřena i makovice lucerny, která je na samém vrcholku hlavní věže. Uvnitř byla nalezena olověná schrána.

Nalezené fotografie zachycují i dnes již neexistující expozice Historické budovy Národního muzea.

Schrána obsahovala kromě dalších předmětů také svazek dobových fotografií, které vznikly před dubnem 1972. Ty byly uschovány v koženém pouzdře. Z razítek na rubu snímků lze zjistit, že autorem je fotograf Antonín Bláha.

Jak probíhalo otevření schrány a co všechno se v ní našlo najdete ve videu v článku Co obsahovala schrána ukrytá na věži muzea?

Fotografie zachycují dnes již neexistující expozice Historické budovy Národního muzea, ale i dění v blízkém okolí. Zaznamenána je na nich například stavba metra i budování sousedního Federálního shromáždění. Zajímavostí pak je vyfotografovaný Řád republiky, který byl Národnímu muzeu propůjčen za mimořádný přínos československé vědě a kultuře prezidentem Ludvíkem Svobodou v roce 1968.

gallery

Kam dál:

Co obsahovala schrána ukrytá na věži muzea?

Kde jsou prachy na ryby? Objev vzkazu z minulosti

Restaurátoři zachraňují Brožíkův lunetový obraz

Deinstalace soch z Historické budovy Národního muzea

VIDEO: Podívejte se s námi do podzemí!

(per)