O čem vypráví Příběh Tibetu?

14.03.2017 | Výstava věnovaná Tibetu a tibetské kultuře představí na tři sta předmětů ze sbírek muzea nejen z oblasti Centrálního Tibetu, ale i z oblasti vlivu tibetské kultury, která zasahovala od himalájského regionu po dnešní Čínu a Mongolsko.

Obnovená krása fresek v Muzeu Antonína Dvořáka

24.02.2017 | V Michnově letohrádku, kterému se také říká Vila Amerika a kde sídlí Muzeum A. Dvořáka, právě probíhá restaurování barokních fresek. Muzeum tak na krátký čas uzavřelo své brány. Návštěvníci se do nově opravených prostor podívají již během května. Prací se ujal zkušený restaurátor Petr Prokopec.

Máme se bát ptačí chřipky?

20.02.2017 | Pro tento online rozhovor jsme vybrali ornitologa Národního muzea Jaroslava Cepáka. Jako vedoucí kroužkovací stanice se ročně setká se stovkami opeřenců. Tématem rozhovoru bude velmi aktuální otázka ptačí chřipky.

Antonín Dvořák je v Americe stále populární

13.02.2017 | Metropolitní opera v New Yorku představila nové nastudování Rusalky. K této příležitosti zde byl vystaven rukopis opery ze sbírek Národního muzea, který vůbec poprvé od svého vzniku opustil území České republiky.

Retroden s módou, která nestárne

10.02.2017 | Když retro, tak jedině padesátá léta! Autorky výstavy Retro se rozhodly představit v Národním muzeu návštěvníkům nejen historii, ale i současnost. Společně s návrhářkou Hanou Noble vytvořily program, který vyvrcholil módní přehlídkou značky Lazy eye.

Holub stěhovavý zahnízdil v Arše Noemově

25.01.2017 | Na Archu Noemovu přilétl holub stěhovavý. Nahradil jiný vyhynulý druh, velescinka kapverdského.

Kontrolní den s premiérem Bohuslavem Sobotkou a ministrem kultury Danielem Hermanem

24.01.2017 | Předseda vlády Bohuslav Sobotka a ministr kultury Daniel Herman zavítali dne 24. 1. 2017 do právě rekonstruované Historické budovy Národního muzea.

První sjezd na lyžích se uskutečnil u Muzea

06.01.2017 | Dnes už je lyžování zcela běžná zimní zábava. V Čechách má tento sport tradici už 130 let. První sjezdovkou však nebyl žádný z dnešních lyžařských resortů, ale Václavské náměstí.

Pojďte s námi do Afriky!

28.12.2016 | V lednu zahájí svoji činnost v Náprstkově muzeu Dětský africký klub, který bude zaměřen na kulturu a dějiny afrického kontinentu.

Pevnost Terezín

27.12.2016 | Bývalá pevnost Terezín, rozkládající se nedaleko Litomeřic v severozápadních Čechách, je dnes nedílně spojená s Národním muzeem. Důvod je jednoduchý. V útrobách města se dnes nachází ústřední depozitáře Historického muzea Národního muzea, které najdeme v bývalých pevnostních kasárnách. Proto se jeden z pracovníků Národního muzea zaměřil na dějiny tohoto místa.