Retroden s módou, která nestárne

10.02.2017 | Když retro, tak jedině padesátá léta! Autorky výstavy Retro se rozhodly představit v Národním muzeu návštěvníkům nejen historii, ale i současnost. Společně s návrhářkou Hanou Noble vytvořily program, který vyvrcholil módní přehlídkou značky Lazy eye.

Během Retrodne nechyběla komentovaná prohlídka s autorkou výstavy Mírou Burianovou nebo přednáška se spisovatelkou Janou Máchalovou, která návštěvníky seznámila s retro trendy současnosti i minulosti. Díky zábavnému kvízu se mohli zájemci účastnit tomboly a vyhrát zajímavé ceny. Kdo chtěl, mohl se nechat nalíčit v retrostylu stylisty Dermacol, nebo si dát kávu či zákusek z kavárny Alchymista. Velký úspěch slavil také fotokoutek, ve kterém se fotili návštěvníci bez ohledu na věk.

Vrcholem celého programu byla přehlídka módní značky Lazy eye. Ručně šité šaty Lazy Eye jsou inspirované noblesou, elegancí, střídmostí a ženskostí módy starých časů. Původně vznikaly dle dobových střihů z 30. až 50. let, poslední kolekce jsou ale již vytvořené autorkou Hanou Noble. Na pomyslném módním molu se vedle barevných a často až rozverných šatů klasického „padesátkového“ střihu objevily elegantní přiléhavé kostýmky, ale i dlouhé večerní róby. Role modelek se mimo jiné zhostily známé tváře jako například zpěvačka Tonya Graves, Katarzia nebo Lady Mousellyca. Pro snazší orientaci diváků vznikl i minikatalog všech módních kousků, které se na mole objevily.

Více o módě 50. let si můžete přečíst v našem článku „Nejoblíbenější retromóda – styl 50. let“.

gallery

Půvabné manekýnky a galantní manekýni v Národním muzeu

Elegance minulosti a divoká síla přírody na jedné fotografii