Pojďte s námi do Afriky!

28.12.2016 | V lednu zahájí svoji činnost v Náprstkově muzeu Dětský africký klub, který bude zaměřen na kulturu a dějiny afrického kontinentu.

Schůzky klubu se budou konat každou první sobotu v měsíci ve 14:00 hodin. V průběhu setkání se děti hravou formou seznámí s různými aspekty africké kultury.

Na prvním setkání se seznámí s nejvýznamějšími africkými etniky. Poslechnou si krátkou přednášku, stejně dlouhou africkou pohádku a nakonec si vyrobí vlastního maňáska v tradičním africkém oděvu. Aby znalosti získané na pednášce nezapomněli, dostanou všichni účastníci pracovní list, jehož prostřednictvím si mohou ověřit získané  znalosti.

Druhé setkní bude věnováno zvířatům v Africe. Děti se seznámí s africkými přírodními parky a nebude chybět ani vyprávění afrických příběhů o zvířatech. Každý, kdo bude chtít, si nakonec může vyrobit svoji malou zoologickou zahradu.

Třetí setkání je zaměřeno na nejvyšší horu Afriky - Kilimanžáro. Jak tato hora vznikla podle tradičních legend překvapí asi každého. Na konci tohoto setkání bude prostor pro vymyšlení vlastního příběhu o vzniku Kulimanžára.

Kapacita každého setkání je omezena na 25 lidí a je nutná rezervace předem na adrese: tereza_zbankova@nm.cz

Po Africe provedou děti maňásci

gallery

Video: Afrika plná masek - I. díl