Kontrolní den s premiérem Bohuslavem Sobotkou a ministrem kultury Danielem Hermanem

24.01.2017 | Předseda vlády Bohuslav Sobotka a ministr kultury Daniel Herman zavítali dne 24. 1. 2017 do právě rekonstruované Historické budovy Národního muzea.

Za přítomnosti generálního ředitele Národního muzea Michala Lukeše a generální ředitelky Národního památkového ústavu Naděždy Goryczkové jim byly prezentovány probíhající rozsáhlé stavební práce, oprava fasády, činnost restaurátorů na venkovní výzdobě i v interiérech budovy nebo současný postup prací souvisejících s budováním spojovací chodby mezi Historickou a Novou budovou Národního muzea. Zároveň byl představen také koncept Česko-slovenské výstavy/Slovensko-české výstavy, která se v opravené Historické budově návštěvníkům otevře v říjnu 2018 k 100. výročí založení Československé republiky a 200 letům od založení Národního muzea.

Během posledních několika měsíců se velmi usilovně pracovalo zejména na fasádě Historické budovy Národního muzea a výsledek restauračních zásahů na sochařské výzdobě je již patrný na první pohled. Vyčištěním kamene získala totiž fasáda výrazně světlejší odstín, čímž se opět vrátila ke svému původnímu vzhledu z konce 19. století.

Podívejte se na záznam tiskové konference:

VIDEO: Ministr kultury navštívil Národní muzeum

Ani v zimě práce na rekonstrukci neustává

Rekonstrukce