Utajená osobnost

12.07.2017 | I během letních prázdnin pokračujeme v diskuzi o podobě Pantheonu Národního muzea a zveřejňujeme další video, které dokazuje, že Národní muzeum se diskutovanou problematikou zabývá již mnoho let.

Prohlédněte si všechny sochy umístěné v Pantheonu!

03.07.2017 | Připravili jsme pro vás názorný přehled všech bust a nadživotních soch, které se kdy objevily v Pantheonu Národního muzea. Zjistěte, kdy byly do Pantheonu zařazeny, nebo kdy byly odstraněny.

Dějiny a proměny Pantheonu Národního muzea

19.06.2017 | Podívejte se s námi, jak šla historie Pantheonem Historické budovy Národního muzea.

Pantheon Národního muzea

16.06.2017 | Budoucí podoba Pantheonu Národního muzea se stala v posledních dnech předmětem veřejného zájmu a debat jak v médiích, tak na sociálních sítích. Podívejte se na video generálního ředitele Národního muzea, ve kterém se o Pantheonu dozvíte více, včetně toho, jak to vlastně je s bustou Julia Fučíka.

Muzejní noc se blíží!

05.06.2017 | Opět se blíží jedna z největších kulturních událostí Prahy – Pražská muzejní noc. Čekají vás bohaté doprovodné programy, ale také soutěž na sociálních sítích.

Jak se vodí loutky?

01.06.2017 | Jak se vodí maňásci, javajky nebo marionety? Které loutky byly vyráběny z brambor a kolik loutkoherců je potřeba pro vedení varietních marionet? To všechno se můžete dozvědět v našem videu.

Rusalka je zpátky doma!

12.04.2017 | Ze své úspěšné výstavní premiéry v New Yorku se vrátil unikátní autograf partitury Rusalka. Originální rukopis slavné opery Antonína Dvořáka byl naposledy v České republice vystaven před více než 25 lety a nyní jej budou mít návštěvníci možnost spatřit po dobu jednoho týdne také v Českém muzeu hudby.

Antonín Dvořák byl jen človek... říká herec Hynek Čermák

06.04.2017 | Antonín Dvořák byl pozoruhodnou osobností. Hudba kterou skládal, je dodnes oblíbená doma i v zahraničí. V roce 2015 vznikl film Americké dopisy, který tohoto velikána ukazuje v trochu jiném světle. Jako člověka, který měl i svoje slabá místa. Připravili jsme pro vás rozhovor s představitelem A. Dvořáka – Hynkem Čermákem.

Knižní novinky Národního muzea. Vydejte se na dobrodružnou cestu z pohodlí vašeho křesla.

23.03.2017 | Národní muzeum, to nejsou jen výstavy a doprovodné akce. Naše sbírky můžete poznávat a obdivovat i díky publikacím, které vydáváme. A není jich málo.

Co se děje u muzea?

20.03.2017 | Podívejte se, co se během víkendu stalo na Vinohradské ulici u Národního muzea. Aspoň vás pak nová dopravní situace nezaskočí!