Co ukrývají tajuplné bedny? Otevřou se až v roce 2101

02.04.2012 | V depozitářích Národního muzea jsou více než sto let uloženy dřevěné bedny s tajuplným obsahem. Jde o památky po šlechtici Bohuslavu Jirušovi, které bude možné otevřít až v roce 2101.

Trojboké housle aneb vybíráme z unikátních hudebních nástrojů

21.03.2012 | České muzeum hudby je hotovou pokladnicí jedinečných nástrojů, které potěší nejen znalce. Nachází se zde také výběr unikátů, které vytvořil český všeuměl Jaroslav Machát.

Americký národní poklad přilákal davy

15.03.2012 | Nejdražší zlatá mince světa opustila za přísných bezpečnostních podmínek Novou budovu Národního muzea. V rámci evropského turné nyní putuje do Varšavy.

Nejdražší zlatá mince světa zavítala do Národního muzea

13.03.2012 | Legendární Double Eagle z roku 1933 na dva dny zakotvil v Nové budově Národního muzea. O výstavu, která byla zcela zdarma, panoval u laické i odborné veřejnsoti velký zájem.

Gottwalda balzamovali Sověti. Českoslovenští vědci o tělo jen pečovali

06.03.2012 | Život a smrt československého komunistického politika Klementa Gottwalda je zahalena rouškou tajemna. Neví se přesně, kde se narodil, pochybnosti dodnes panují také o kvalitě mumifikace Gottwaldova těla. Podzemní prostory, ve kterých se vědci starali o nabalzamovaného Gottwalda, si mohou návštěvníci od února prohlédnout ve stálé expozici Laboratoř moci.

Češi objevili ztracený chrám. Ležel pod súdánskými písky

03.02.2012 | Archeologové Národního muzea mají za sebou už třetí výkopovou sezónu v lokalitě Wad Ben Naga v Súdánu. Nyní po více než 150 letech znovuobjevili ztracený chrám Tyfonium.