Záchrana sousoší Géniů

23.08.2017 | Sousoší Géniů, které původně zdobilo průčelí Historické budovy Národního muzea muselo být pro svůj špatný stav deinstalováno ještě před samotnou rekonstrukcí budovy. Nyní se do muzea po více než deseti letech opět navrací.


Obnovená krása fresek v Muzeu Antonína Dvořáka

24.02.2017 | V Michnově letohrádku, kterému se také říká Vila Amerika a kde sídlí Muzeum A. Dvořáka, právě probíhá restaurování barokních fresek. Muzeum tak na krátký čas uzavřelo své brány. Návštěvníci se do nově opravených prostor podívají již během května. Prací se ujal zkušený restaurátor Petr Prokopec.


Oltář ze Slavětína

29.11.2016 | K 700. výročí narození Karla IV. připravilo Národní muzeum výstavu, která návštěvníky uvede do světa karolinské společnosti a představí i následný kulturní, umělecký, hospodářský a společenský rozvoj, který touto érou započal. Mnohé předměty prošly před vystavením rukama restaurátorů. Představíme vám největší kompletně zrestaurovaný předmět, který bude na výstavě k vidění.


VIDEO: Restaurátoři vrací krásu sochám na fasádě muzea

19.10.2016 | Zároveň se stavebními pracemi na rekonstrukci Historické budovy Národního muzea probíhá i restaurování její vnější sochařské výzdoby.


Revize sochy Jana Žižky na Vítkově

23.09.2016 | Před pěti lety byla restaurována socha Jana Žižky z Trocnova stojící před Národním památníkem na Vítkově. Podle stanoveného plánu proběhla po uplynulých pěti letech kontrola stavu sochy. Ve videu ukážeme, jak revize probíhala.


Stopy po střelbě z roku 1968 rekonstrukce nezahladí

19.08.2016 | V neděli 21. srpna 2016 uplyne 48 let od srpnové okupace vojsky Varšavské smlouvy. Tehdy způsobili sovětští vojáci ostřelováním Historické budovy Národního muzea četné škody.


VIDEO: Fasáda muzea se mění k nepoznání

15.07.2016 | Čištění fasády Historické budovy Národního muzea je v plném proudu. I když to zatím kolemjdoucí přes lešení a ochrannou plachtu nevidí, získává opět svou původní barvu.


Restaurátoři zachraňují Brožíkův lunetový obraz

27.04.2016 | Panteon Historické budovy Národního muzea je jedinečný svou uměleckou výzdobou. Během probíhající rekonstrukce objektu tak mají plné ruce práce i restaurátoři.


Sledujte restaurování nástěnné malby z Afghánistánu

03.02.2016 | Aktualizováno 9. 9. 2016: V předchozích měsících jsme v tomto článku přinášeli průběžné informace o velmi složitém restaurování vzácné afghánské nástěnné malby. Podívejte se nyní na celý průběh restaurování, od prvních kroků až ke konečnému výsledku.