Historie se stane budoucností - Architektonická soutěž

22.07.2015 | Národní muzeum vyhlašuje největší architektonickou soutěž na své expozice po více než 100 letech.

Národní muzeum dne 22. července 2015 vyhlašuje architektonickou soutěž na řešení nových expozic, výstavních prostor a návštěvnického provozu ve své Historické budově, která nyní prochází rozsáhlou rekonstrukcí, a přilehlé Nové budově na Václavském náměstí. Spojením dvou významných objektů, kulturně-historicky, architektonicky i prostorově zcela odlišných, vznikne v samém centru Prahy unikátní kulturní komplex otevřený všem.

Na prostoru o rozloze více než 16 tis. m² budou moci návštěvníci procházet deset nových muzejních expozic, včetně zcela jedinečného Dětského muzea, Pokladnice Národního muzea nebo interaktivní přírodovědecké expozice Země a život. Národní muzeum hledá architekta, který novým expozicím vtiskne originální tvář, propojí moderní prezentaci muzea 21. století s respektováním tradice a design s architekturou.

Soutěžní podmínky a soutěžní podklady k architektonických soutěžím Národního muzea v jejich právně závazné formě zájemeci naleznou pouze na oficiálním profilu zadavatele na adrese:http://www.egordion.cz/nabidkaGORDION/profilNM.

Obecné informace o architektonických soutěžích Národního muzea jsou zveřejněny také na speciálních webových stránkách architektonicke-souteze.nm.cz

Národní muzeum: Začíná rekonstrukce století

VIDEO: Záznam z přenosu kolokvia k novým expozicím