VIDEO: Ministr kultury navštívil Národní muzeum

01.10.2015 | Rekonstrukce Historické budovy Národního muzea je v plném proudu! O tom, jak práce na opravě pokročily, se přijel přesvědčit i ministr kultury Daniel Herman.

Na jaře letošního roku Národní muzeum slavnostně předalo svou Historickou budovu Sdružení M-P-I Národní muzeum k rekonstrukci. V novorenesanční budově architekta Josefa Schulze jsou nyní práce v plném proudu, probíhá pasportizace umělecko-řemeslné výzdoby, restaurátorské průzkumy, ochranné zakrývací a odstrojovací práce, demontáž parket a technologie kotelny, bourací práce a mnoho dalšího.

Fotografie. Ministr kultury Daniel Herman v doprovodu generálního ředitele NM Michala Lukeše. Zdroj: Národní muzeum

Během kontrolního dne budovu navštívil také ministr kultury České republiky Daniel Herman, aby se seznámil s aktuálním průběhem stavebních prací na této významné národní kulturní památce.

O tom, jaké probíhají v budově činnosti, však budou mít přehled i ostatní zájemci a to prostřednictvím webových kamer na stránkách Národního muzea.

Sledujte průběh prací na webkamerách!

přejít na stránku s webkamerami