Osobnost sezóny: umělkyně Otýlie Sklenářová - Malá

01.05.2012 | Muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích obnovuje oblíbený cyklus Exponát/osobnost sezóny. Díky němu se můžete seznámit s životem a dílem jedinečné umělkyně Otýlie Sklenářové - Malé.

Anketa o Jirušových bednách brzy skončí. Už za několik dnů

27.04.2012 | Čtenáři zpravodajského portálu Muzeum 3000 mají už jen několik dnů na to, aby se zúčastnili jedinečné ankety, která se týká tajemného obsahu takzvaných Jirušových beden.

Fontána před Národním muzeem prošla očistou

26.04.2012 | Ve druhé polovině dubna prošla impozantní fontána před Národním muzeem pravidelnou údržbou. Odborníci mimo jiné konzervovali stav mramorových a pískovcových prvků kašny.

Prohlédněte si originální kresby k románům Karla Maye

19.04.2012 | Originály mnohých kreseb k mayovkám uchovává ve svých sbírkách Knihovna Národního muzea. Pracovníci muzea vybrané snímky z této více než sto let staré kolekce zveřejnili na portálu eSbírky.

Národní muzeum pod rukama horolezců a restaurátorů

18.04.2012 | Historická budova Národního muzea je v katastrofálním stavu. Horolezcům a restaurátorům, kteří v rámci rekonstrukce bedlivě sledují její stav, se doslova rozpadá pod rukama.

Pochlubte se vlastní kraslicí a vyhrajte v naší soutěži!

16.04.2012 | Pochlubte se vlastní kraslicí a vyhrajte v naší soutěži! Klání probíhá do pátku 20. dubna 2012. Soutěžíme o vstupenky do Národního muzea a zajímavé publikace.

Unikátní expozice přibližuje práci nejen staroegyptských mistrů

13.04.2012 | Expozice Umění Starého světa, kterou připravila Národní galerie v Praze spolu s Národním muzeem, je jen stěží vyčerpatelnou studnicí krásných a unikátních předmětů. Některé z nich si můžete prohlédnou v naší obrazové reportáži.

Egyptolog Pavel Onderka: Ve Wad Ben Naga je práce na desetiletí

12.04.2012 | Egyptolog Pavel Onderka odpovídal ve čtvrtečním online rozhovoru se čtenáři serveru Muzeum3000 na otázky spojené s archeologickým průzkumem v lokalitě Wad Ben Naga v Súdánu. Archeologové zde mají podle něj práci na několik desetiletí.

Prohlédněte si rukopis Dvořákovy slavné 9. symfonie

05.04.2012 | České muzeum hudby prodloužilo z důvodu velkého zájmu výstavu, která je věnována životu a dílu Antonína Dvořáka. Návštěvníci si mohou prohlédnout i unikátní rukopis Dvořákovy slavné 9. symfonie.

Česká muzea a galerie můžete navštívit i z pohodlí domova

03.04.2012 | Národní muzeum neustále rozvíjí unikátní on-line prezentaci muzejních a galerijních sbírek. Na www.esbirky.cz už dnes návštěvníci naleznou fotografie více než 10 000 předmětů.