Americký národní poklad přilákal davy

15.03.2012 | Nejdražší zlatá mince světa opustila za přísných bezpečnostních podmínek Novou budovu Národního muzea. V rámci evropského turné nyní putuje do Varšavy.

fotografie fronty před Novou budovou Národního mueza
> kdo chtěl vidět minci na vlastní oči, musel si chvíli postát ve frontě

Sběratelská legenda Double Eagle z roku 1933 byla v Praze vystavena pouhé dva dny a do Nové budovy Národního muzea přilákala mnoho návštěvníků. Od pondělního odpoledne do úterních večerních hodin se na tuto součást amerického národního pokladu přišlo podívat přes tři tisíce lidí.

Dvacetidolarová zlatá mince z roku 1933 je vůbec nejdražší zlatou mincí na světě, která se kdy objevila na světových aukcích. Jeden z třinácti známých dochovaných kusů byl roku 2002 vydražen za 7.6 milionu dolarů

na informace o kampani Národní muzeum není jen jedna budovaSlavná mince však byla jen jedním z mnoha pokladů, které vám Národní muzeum zpřístupňuje. Unikátní exponáty naleznete ve stálých expozicích a na výstavách pořádaných v našich objektech po celý rok. Stačí si jen vybrat...
Národní muzeum totiž není jen jedna budova.

(per)