Kouzelné hrací strojky z výstavního cyklu Monarchie

27.06.2012 | Co vše uvidí návštevníci v úvodní výstavě z cyklu Monarchie, která je věnována nevšedním hracím strojkům? Nebude mezi nimi chybět například ojedinělý přístroj, z jehož útrob se line česká státní hymna.

Národní muzeum připravuje výstavní cyklus Monarchie

26.06.2012 | Návštěvníci Národního muzea si budou moci v sezóně 2012–2013 vychutnat unikátní výstavní cyklus s názvem Monarchie.

Nové zprávy o Jirušových bednách. Už přibližně víme, co ukrývají

21.06.2012 | Odkaz šlechtice Bohuslava Jiruše v podobě dvou masivních dřevěných beden je v depozitářích Národního muzea uložen už více než 100 let. Vědci Národního muzea nyní poodkryli jejich tajemství.

Po stopách tajemství Historické budovy Národního muzea – 2.díl

18.06.2012 | Uzavřená Historická budova Národního muzea odhalila jedno ze svých skrytých míst. Byly jím podzemní prostory, kde se dříve nacházely muzejní depozitáře a trezory.

Po stopách tajemství Historické budovy Národního muzea – 1.díl

09.06.2012 | Historická budova Národního muzea je pro veřejnost již delší dobu uzavřená, expozice jsou rozebrané a sbírkové předměty odvezené. Stále ale má svá tajemství! Stránky Muzea 3000 je začaly odhalovat!

VIDEO: Pražská muzejní noc 2012 v ulicích

09.06.2012 | Připravili jsme pro vás několik krátkých reportáží z míst, ve kterých probíhala Pražská muzejní noc 2012. Podívejte se!

Pražská muzejní noc je za dveřmi! Informační stany uvítaly první návštěvníky

08.06.2012 | V centru Prahy vyrostly v ranních hodinách takzvané informační stany. Navštěvníkům pomohou orientovat se v rychle se blížící Pražské muzejní noci.

Pražská muzejní noc: Nenechte si ujít už osmou úpravu Smetanovy Vltavy

04.06.2012 | Vltava, jak ji neznáte, pořad, který se stal v průběhu Pražských muzejních nocí v Muzeu Bedřicha Smetany již tradicí. A nejinak tomu bude i o letošní Pražské muzejní noci.

Ředitel Národní kroniky: Motivovat přispěvatele budeme i soutěžemi

30.05.2012 | Národní kronika se chce stát obrovským archivem nejen soudobých událostí. Jak do ní přispívat? I na to odpovídal ředitel projektu Zdeněk Procházka a historik Národního muzea Marek Junek.

VIDEO: Aerosaně se stěhovaly. Vrací se zpět do Kopřivnice

29.05.2012 | Aerosaně, unikátní dopravní prostředek, který byl zapůjčen na výstavu Vynálezci a vynálezy, se vrací z Národního muzea zpět do Kopřivnice. Kvůli jejich přesunu musela být demontována skleněná fasáda Nové budovy Národního muzea.