Profesionálové se v roce 1948 olympiády účastnit nesměli! Jen amatéři.

30.07.2012 | Jak je to možné? V dalším díle seriálu Národního muzea, připomínajícího XIV. letní olympiádu v Londýně, se dozvíte nejen o poněkud zvláštních pravidlech účasti. Pojďte s námi také zjistit, proč začal Zátopek běhat u Bati!

Zahajovací ceremoniál OH v Londýně 1948 ovládla místo mlhy rekordní vedra!

27.07.2012 | Věřili byste, že v roce 1948 sledovali někteří zahájení olympiády kvůli horku raději jen v televizi? A zajímá vás, co následovalo po zjištění, že se ztratila československá vlajka? Čtěte další díl našeho olympijského seriálu.

Sledujte s námi odjezd československé výpravy na XIV. letní olympiádu v Londýně!

26.07.2012 | Českoslovenští olympionici odjíždí! Čím je Londýn překvapil? A co přinesl zlomový „osmačtyřicátý“ našemu sportu? Vypátrali jsme pro vás v archivních materiálech Národního muzea. Příště se díky našemu seriálu budete moci zúčastnit zahajovacího ceremoniálu her z roku 1948.

Letní olympiáda se vrací na místo činu. Do Londýna míří již potřetí!

25.07.2012 | Porovnejte atmosféru letošních her s těmi z roku 1948. Z našeho archivu jsme pro vás vybrali nejzajímavější momenty olympiády. Jak moc se šílenství kolem největšího sportovního svátku změnilo?

Vědci Národního muzea podrobí analýze kosti umučených františkánů

20.07.2012 | Naši antropologové provedou v laboratořích v Horních Počernicích průzkum 400 let starých kosterních pozůstatků zavražděných mnichů z kostela Panny Marie Sněžné.

Podívejte se na další skvost z výstavy Kouzelné hrací strojky

10.07.2012 | Na první výstavě z cyklu Monarchie najdete mezi flašinety, orchestriony a dalšími automatofony i opravdové unikáty. Jedním z nich je pohyblivý hrací strojek v podobě hráče na banjo.

Po stopách tajemství Historické budovy Národního muzea – 3.díl

10.07.2012 | Fontány před Historickou budovou Národního muzea si všimne každý, kdo prochází kolem. Napadlo vás ale někdy, co se skrývá pod ní? Možná budete překvapeni.

Zámek ve Vrchotových Janovicích nabízí netradiční zážitky

04.07.2012 | Při toulkách po českých zámcích nevynechejte ten ve Vrchotových Janovicích. Na léto jsme pro vás připravili zajímavou novinku. "Projekt zásuvky" vám odhalí skrytá místa zámeckých expozic.

Hledá se mražená Nšoči

03.07.2012 | Vlastníte předměty spojené s Vinnetouem? Podílejte se na tvorbě výstavy o Karlu Mayovi!

Výstava Kouzelné hrací strojky odstartuje cyklus Monarchie

28.06.2012 | Národní muzeum otevírá unikátní výstavu Kouzelné hrací strojky v Českém muzeu hudby, první výstavu z cyklu Monarchie.