Jak se vodí loutky?

01.06.2017 | Jak se vodí maňásci, javajky nebo marionety? Které loutky byly vyráběny z brambor a kolik loutkoherců je potřeba pro vedení varietních marionet? To všechno se můžete dozvědět v našem videu.

Dnes je den dětí a jednu z možností jak jej oslavit nabízí České muzeum hudby. Výstavu Hudba a pohádka připravili odborníci Národního muzea právě pro malé návštěvníky. Ve výstavě se nachází mnoho interaktivních prvků, a doprovází ji mobilní průvodce. Právě z něj jsme vybrali video o vedení loutek.

Ve videu se dozvíte jaké jsou základní typy loutek a je zde názorně ukázáno jejich vedení loutkohercem. Maňásci, javajky, marionety, loutky na patyce nebo stínové loutky zde poodhalí svoje tajemství. Každý typ loutky se také ve videu představí krátkou scénkou. Videem provází loutkoherci Roman a Jitka Kyselkovi z loutkového divadla LUK.

Pokud se chcete dozvědět něco o loutkách pro film, podívejte se na video Jaká byla Agnes v animovaném filmu Krysař?

Objev třetihorní želvy v uhelném dole

Na lovu modrých žab