Muzejní noc se blíží!

05.06.2017 | Opět se blíží jedna z největších kulturních událostí Prahy – Pražská muzejní noc. Čekají vás bohaté doprovodné programy, ale také soutěž na sociálních sítích.

Kam se během Muzejní noci podívat? Nerozhodným může pomoci muzejní rozhodovátko s objekty Národního muzea.

V sobotu 10. června v 19 hodin otevře své brány 49 institucí v 79 objektech. Muzejním nadšencům nabídnou tradiční i neobvyklé prohlídky expozic a výstav a speciálně pro tuto jedinečnou událost připravený doprovodný program. Můžete se těšit na řadu koncertů, přednášek, workshopů a výtvarných dílen, divadelní a taneční představení nebo filmové projekce. Letošní ročník přichází také s novou výzvou, a tou je společné sdílení zážitků z muzejní noci prostřednictvím sociálních sítí.

Sdílejte a soutěžte!

Sdílejte své videa a fotografie z průběhu akce na Facebooku, Twitteru či Instagramu. Když navíc nasdílíte své video z akce na událost PMN 2017 a označíte příspěvek, můžete se stát výhercem trička, dvou volných vstupenek do Národního muzea a originálního šperku – přívěsku z pravého meteoritu! Pravidla soutěže naleznete zde: bit.ly/soutezPMN.

Na webových stránkách Pražské muzejní noci bude opět připraven fotokvíz na poznávání objektů. Deset vylosovaných znalců muzeí pak bude odměněno tričkem s motivem Pražské muzejní noci 2017. Informace k oběma soutěžím najdou zájemci na www.prazskamuzejninoc.cz.

Barokní perla ukrytá v srdci Prahy

Jaká byla Agnes v animovaném filmu Krysař?