Skvělý spisovatel i "baron prášil". Legenda Karel May.

20.02.2013 | Spisovatel Karel May se stal legendou již za svého života. Příběhy Vinnetoua, Old Shatterhanda, Kara ben Nemsího a dalších hrdinů fascinovaly jeho současníky už od konce 19. století. Výstavu Po stopě Karla Maye najdete v Náprstkově muzeu do 27. 10. 2013.

foto: Obraz Old Shatterhanda ve výstavě Po stopě Karla Maye

Karel May byl kontroverzní postavou své doby - skvělý spisovatel a zároveň svého druhu "baron prášil". Zajímá vás, co ho fascinovalo na Orientu a Divokém západu? Jak je možné, že si dokázal své příběhy tak věrně vymyslet, i když v Orientu ani v Americe v době jejich psaní nikdy nebyl? Jak vznikly předlohy postav jako je Vinnetou, OldShatterhand či Kara ben Nemsí? Jak se mu podařilo dlouhá léta udržovat veřejnost v přesvědčení, že všechny své příběhy prožil?

Ptejte se ve čtvrtek 28. února 2013 od 11 do 12 hodin autora výstavy Po stopě Karla Maye Petra Maška!

Více k tématu:

Indiáni obsadili Náprstkovo muzeum!

Odlévání zázračné kulky podle orientálního románu Karla Maye

Prohlédněte si originální kresby k románům Karla Maye