Antonín Dvořák je v Americe stále populární

13.02.2017 | Metropolitní opera v New Yorku představila nové nastudování Rusalky. K této příležitosti zde byl vystaven rukopis opery ze sbírek Národního muzea, který vůbec poprvé od svého vzniku opustil území České republiky.

Elegance minulosti a divoká síla přírody na jedné fotografii

22.11.2016 | Připravili jsme jedinečnou sérii fotek, která propojuje dvě největší výstavy, které se nacházejí v Nové budově Národního muzea. Snímky zachycují krásu a eleganci šatů z výstavy Retro ve spojení s divokými zvířaty z přírodovědecké výstavy Archa Noemova, která je zaměřena na ochranu přírody.

Ne ruka, to duše maluje

26.10.2016 | V Nové budově Národního muzea jsou na výstavě "Ne ruka, to duše maluje" k vidění optimistické obrazy nejenom českých malířů a malířek s vážným tělesným postižením, ale i díla jejich zahraničních kolegů. Podívejte se s námi na medailonky těchto autorů.

Dotkněte se venkova

03.10.2016 | V Národopisném muzeu – Musaionu byl v rámci projektu Strážci paměti: 200 let muzejnictví otevřen nový experimentální prostor, který přiblíží slabozrakým a nevidomým návštěvníkům vybraná témata spojená s životem našich předků.

Kdo si hraje, nezlobí!

08.07.2016 | Zavzpomínejte s námi na doby svého dětství. Se kterými z těchto hraček jste si hrávali? Retroherna na výstavě Retro, která bude otevřená v Nové budově Národního muzea až do dubna příštího roku, vám se vzpomínáním pomůže. Připravili jsme ukázky hraček, které připomenou dětství snad úplně každému.

Jak vznikala výstava Retro?

16.06.2016 | Od pátku 17. června se dveře Nové budovy Národního muzea otevřou všem milovníkům starých dobrých časů. Jak výstava vznikala, jsme zachytili v našem videu.

Děti baví Retro!

16.06.2016 | Ještě než byla samotná výstava Retro otevřena, prošla zatěžkávácím testem. Retrohernu si zde vyzkoušely děti první třídy Základní školy sv. Voršily.

Neviditelné figuríny

15.06.2016 | Výstava Retro je nejen pěknou ukázkou módy minulých let, ale přináší do České republiky zcela nový výstavní prvek. Jsou jím takzvané neviditelné figuríny, inspiraci pro ně čerpaly autorky výstavy v zahraničí. V našem videu restaurátorka Dana Fagová poodhalí jejich výrobu.

Výstava o českých hradech a zámcích v Kuala Lumpur

01.03.2016 | Národní muzeum ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Kuala Lumpur, Národním památkovým ústavem a za podpory Ministerstva kultury České republiky otevřelo 29. února v Malajsii výstavu s názvem České hrady a zámky.

Nejdražší mince světa v Národním muzeu!

09.02.2016 | Národní Pokladnice ve spolupráci s Národním muzeem návštěvníkům představí unikátní minci Flowing Hair Dollar. Tento stříbrný dolar z roku 1794 byl vydražen za 10 milionu dollarů, díky čemuž se stal nejdražší mincí všech dob. Z jakého důvodu je tak vzácný?