Dětské vánoční programy v Národním muzeu

23.12.2015 | Po celý advent děti mateřských a základních škol navštěvovaly adventní a vánoční workshop „Půjdem spolu do Betléma…“ v Národopisném muzeu Národního muzea.

Interaktivní program, který děti seznámil s adventními a vánočními tradicemi, byl připraven v několika variantách adekvátně k věku malých návštěvníků. Starší děti se proměnily v postavy Mikuláše, čerta a anděla, svaté Barborky, Lucie, Tří králů a koledníků. Mladší děti si s loutkami zahrály vánoční příběh o narození Ježíška.

Workshop byl zakončen výtvarnou dílnou, kde si děti vytvořily obdobu mikulášského světu a vrkoče. Vánoční atmosféru tak doplnila vůně jablíček, chvojí a sušeného ovoce. Celkem adventní a vánoční program v Národopisném muzeu navštívilo přes 1300 dětí.

Workshop je součástí celoročního vzdělávacího cyklu pro školy „Poznej své kořeny“, který má děti a žáky seznámit s nejvýznamnějšími českými a moravskými svátky (masopust, Velikonoce, dožínky a posvícení).

Fotografie. Děti se během návštěvy v Národním muzeu seznámily s vánočními zvyky. Zdroj: Národní muzeum

VIDEO: Na táboře v muzeu se děti nenudily

Lidová kultura