VIDEO: Na táboře v muzeu se děti nenudily

12.08.2015 | Dovádět v muzeu? Na příměstském táboře s Národním muzeem dovoleno!

Poslední červencový týden se uskutečnil další turnus oblíbeného příměstského tábora Národního muzea s názvem Letem světem muzeem. Malí táborníci ve věku 5–7 let se vypravili do Národopisného muzea – Musaionu, aby si vyzkoušeli, jaké to bývalo žít na vesnici. Celým táborem je provázela sourozenecká trojice Anička, Kačenka a Jeník v podání pracovníků muzea.

Program měly děti nabitý hned od prvního dne. Postupně si prošly muzeum a dozvěděly se mnoho zajímavého. A nejen to. Ve výstavě Venkov si mohly zevnitř prohlédnout typickou vesnickou světnici, nebo si vyzkoušet, jak se dojí kráva. Za doprovodu veselých lidových písniček se i tancovalo.

Nádherný park před Národopisným muzeem láká ke hrám, a tak se všichni odreagovali u pohybových aktivit. Běhalo se a skákalo. Venku se ale zvídaví účastníci tábora také naučili, jak se dříve kosila tráva.

fotografie dětí při svačině

V teplých dnech pak bylo příjemné na chvíli se schovat ve výtvarných dílnách muzea a tvořit. Výrobou dřevěných panenek a píšťalek děti poznaly, jaké hračky měli dříve jejich vrstevníci k dispozici. Během tábora vyprávěli průvodci i o tradičních českých svátcích a zvycích. Chlapci a devčata se jimi nechali inspirovat, a vznikly tak krásné figurky morany, které pro naše předky symbolizovaly smrt a každý rok na jaře se během slavností vynášely z vesnice.

Dětem se moc líbil i výlet na blízký vrch Petřína nebo pečení vlastnoručně upletených housek, po kterých se pak jen zaprášilo.


 

Kam dál:

Ohlédnutí za dětskými tábory

Letem světem muzeem

 

 

 

 

 

(per)