18.09.2014 | Národní muzeum spolupracovalo na projektu s názvem HEUREKA! aneb podpora badatelsky orientovaných aktivit žáků ZŠ v přírodovědných předmětech. Projekt byl zaměřen na výuku přírodovědných předmětů (zejména biologie, geologie a příbuzných oborů).
V rámci projektu s názvem HEUREKA! aneb podpora badatelsky orientovaných aktivit žáků ZŠ v přírodovědných předmětech se žáci základních škol a jejich učitelky na sklonku minulého školního roku vydali do Horních Počernic, kde sídlí odborná pracoviště přírodovědeckého muzea Národního muzea. Přímo na odborných pracovištích mykologie a paleontologie se blíže seznámili se sbírkami a některými výzkumnými úkoly, které se na pracovištích řeší.
Exkurze do Horních počernic se konala v rámci projektu Heuréka, na němž spolupracovalo také Národní muzeum. Cílem projektu bylo poskytnout pedagogům nástroje pro zavádění nových metod zaměřených na rozvoj badatelského a kritického myšlení do výuky, umožnit sdílení zkušeností mezi pedagogy a přenos příkladů dobré praxe, využít vzdělávací potenciál muzeí, seznámit na zajímavých příkladech žáky s vědeckými problémy, prací vědců a motivovat je pro studium přírodovědných oborů a zavést do výuky motivační metody s důrazem na badatelské a kritické myšlení. Bližší informace o projektu naleznete na www.objevuj.eu.
KAM DÁL?
Díky lektorům nabízí muzeum více programů pro veřejnost
Pomlít mouku, napéct placky, vyrobit si zbraň
Komentované prohlídky pro Neslyšící
(dan)
Archeologie Historie Hudba Lidová kultura Mimoevropské kultury Osobnosti Přírodní vědy Rekonstrukce Restaurování Rukopisy a tisky Umění Vánoce Výstavy
Muzeum 3000, zpravodajský portál Národního muzea, odhaluje jedinečná tajemství. Více se dozvíte zde!