Folklorní taneční v Národopisném muzeu

27.09.2016 | Už několik let probíhají v Národopisném muzeu Národního muzea pod vedením zkušených lektorek folklorní taneční. Protože se opět blíží začátek kurzu, přinášíme ukázku z jedné lekce.

Lekce tzv. Sousedské probíhala přímo v prostorách Letohrádku Kinských, kde sídlí Národopisné muzeum Národního muzea. Lektorka Magdaléna Kaprasová, která tuto hodinu vedla, učí lidové tance na Taneční konzervatoři hl. města Prahy. Všechny účastníky kurzu dokázala okamžitě pro tento tanec nadchnout a na konci dvou a půl hodinové lekce všichni Sousedskou tančili, jako kdyby to dělali odjakživa.

A jak probíhá celý kurz folklorních tanečních? V průběhu 19 lekcí se účastníci seznámí se základními lidovými tanci z Čech, Moravy a Slovenska. Kurz začínající v říjnu je určen hlavně pro začátečníky a letos jej bude vést lektorka Magda Lempochnerová, která působí jako umělecká vedoucí ve folklorním souboru Krušpánek. Podzimní kurz je již bohužel zcela naplněn, pro zájemce však stále zbývají místa v kurzu jarním, který začíná na konci února. Všechny potřebné informace lze nalézt na stránkách Národního muzea.

Fotografie. Folklorní taneční probíhaly přímo v Letohrádku Kinských. Zdroj: Národní muzeum

Kouzlo flašinetu

Dejte vejce malovaný!