Národní muzeum zachraňuje afghánské poklady

04.02.2016 | Afghánistán je v současné době vnímán jako válečná zóna. Neustálé vojenské operace zcela přirozeně strhávají pozornost k současnosti této země, takže bohatá minulost leží v jejím stínu. Národní muzeum na afghánskou historii nezapomnělo a prostřednictvím nové výstavy ji chce pomocí zrestaurovaných předmětů přiblížit návštěvníkům.

Masky kolem nás

19.01.2016 | Výstava v Muzeu české loutky a cirkusu v Prachaticích seznamuje návštěvníky s fenoménem masky – s jejími podobami, typy a funkcemi ve vzájemných kontrastech a souvislostech.

Výstava vypráví dávné příběhy z Číny

23.10.2015 | Na výstavě Říše středu se návštěvník seznámí s Čínou 3. - 17. století prostřednictvím zajímavých exponátů a jejich poutavých příběhů. Jeden z nich si můžete poslechnout v našem videu.

Neandrtálec na dosah

15.10.2015 | Národní muzeum a Akademie věd České republiky pořádají výstavu Věda – národ – dějiny, která připomíná 125 let od založení Akademie věd. Návštěvníci se seznámí s historií i současností Akademie věd ČR, a to díky zajímavým exponátům, mezi které například patří originály diplomů dvou Nobelových cen nebo zakládací listina instituce. Na výstavě je prezentována i současná vědecká činnost Akademie věd prostřednictvím různých interaktivních prvků.