Jak vzpomíná na roli Rusalky Magda Vášáryová?

13.04.2017 | U příležitosti vystavení autografu partitury opery Rusalka přinášíme další rozhovor s osobností, která se při své práci setkala s tvorbou Antonína Dvořáka. Tentokrát nám na pár otázek odpověděla herečka Magda Vášáryová. Jak vzpomíná na roli Rusalky?

Magda Vášáryová ztvárnila postavu Rusalky ve filmové adaptaci této opery z roku 1977. Hlas v áriích propůjčila Rusalce pěvkyně Gabriela Beňačková. Herečka v rozhovoru prozradila, jaké těžkosti přinášela doba, ve které byl snímek natočen, nebo to, jak byl nepohodlný romantický kostým. I přes to ji však Dvořákova hudba uchvátila.

Nyní je opět originální paritura této světoznámé opery opět vystavena v Českém muzeu hudby. K vidění bude na výstavě RUSALKA až do pondělí 17.4. 2017.

Kromě rukopisu se návštěvníci mohou těšit také na tzv. Dvořákův americký skicář č. 6, první vydání libreta opery, skladatelovy dopisy nebo první nahrávky árií z opery, které si budou moci poslechnout na tabletu. Představeny budou i různékostýmní a scénické návrhy Rusalky vytvořené během 20. století významnými výtvarníky.

Antonín Dvořák je v Americe stále populární

Rusalka je zpátky doma!