Antonín Dvořák byl jen človek... říká herec Hynek Čermák

06.04.2017 | Antonín Dvořák byl pozoruhodnou osobností. Hudba kterou skládal, je dodnes oblíbená doma i v zahraničí. V roce 2015 vznikl film Americké dopisy, který tohoto velikána ukazuje v trochu jiném světle. Jako člověka, který měl i svoje slabá místa. Připravili jsme pro vás rozhovor s představitelem A. Dvořáka – Hynkem Čermákem.

Přijďte se podívat na originál partitury jední z Dvořákových oper do Českého muzea hudby! Ze své úspěšné výstavní premiéry v New Yorku se vrátil unikátní autograf partitury Rusalka. Originální rukopis slavné opery Antonína Dvořáka byl naposledy v České republice vystaven před více než 25 lety a nyní jej budou mít návštěvníci možnost spatřit po dobu jednoho týdne.

Kromě rukopisu bude vystaven také tzv. Dvořákův americký skicář č. 6, první vydání libreta opery, dopisy adresované skladateli nebo první nahrávky árií z opery, které si budou moci poslechnout na tabletu. Představeny budou i různé kostýmní a scénické návrhy Rusalky vytvořené během 20. století významnými výtvarníky a nebudou chybět ani opravdové kostýmy ze sbírek Národního divadla.

Výstava bude k vidění od 11. do 17. dubna 2017, každý den od 10.00 do 18.00 hodin.

Hudba Osobnosti