Využijte poslední možnost a navštivte Retro!

21.07.2017 | Máte poslední možnost navštívit výstavu Retro! Výstava bude otevřena do neděle 23. 7. 2017.

Ve výstavě Retro jsme už minulý měsíc přivítali stopadesátého návštěvníka. „Šťastnou vstupenku“ na výstavu Retro zakoupila v Nové budově Národního muzea mladá maminka s dcerkou z Prahy. Na památku dostaly dárky v retrostylu, které věnovali partneři výstavy.

Využijte i vy poslední příležitosti obdivovat hračky, techniku, vybavení domácnosti, ale především módu z dob minulých. Součástí výstavy je také velká Retroherna, která je věnována především dětem a aktivním návštěvníkům. V jejích částech nazvaných „Kdo si hraje, nezlobí“, „Šaty dělají člověka“, „Zlaté české ručičky“, „Doma je doma“ a „Venku, tam to žije“ čekají rodiny s dětmi nejen zábavné hry, ale i poučení. Děti si vyzkoušejí nejrůznější rodinné aktivity minulosti a rodiče určitě potěší sbírka hraček, které provázely celé jejich dětství, jako je např. postavička Igráčka nebo stavebnice Seva.

Nejoblíbenější retromóda – styl 50. let

Elegance minulosti a divoká síla přírody na jedné fotografii

Komu patřily šaty s krinolínou?

Výstavy