VIDEO: Unikátní předměty z Bhútánu dorazily do muzea

05.03.2015 | Do Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur přijely originální bhútánské předměty pro právě připravovanou výstavu Bhútán – země blízko nebe, která bude zahájena 13. března 2015.

Unikátní předměty z Bhútánu dorazily do Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur. Cenné předměty cestovaly ve dvou dřevěných transportních bednách, na jejichž otevření dozíraly vedle pracovníků muzea i bhútánské kurátorky. Obsahem beden jsou krásné šperky a obdivuhodné výrobky tkalcovského řemesla ze sbírek Královské textilní akademie v Thimphu.

Historické i současné doklady bhútánské kultury mohou návštěvníci Náprstkova muzea obdivovat od 13. března 2015 na výstavě Bhútán – země blízko nebe. Vedle už zmíněných šperků a textilií se na ní představí i další předměty z Bhútánu, které jsou od začátku 80. let součástí sbírek Náprstkova muzea.

Z Bhútánu dorazily vedle obdivuhodných výrobků tkalcovského řemesla také překrásné šperky (zdroj: Národní muzeum)

(dan)