Kontrolní den v Historické budově Národního muzea

12.10.2017 | Zástupci Národního muzea, Národního památkového ústavu a Sdružení M-P-I Národní muzeum seznámili ministra kultury ČR s aktuálním stavem rekonstrukce na pravidelném kontrolním dni.

Trasa kontrolního dne byla zahájena prohlídkou spojovací chodby mezi Historickou a Novou budovou Národního muzea, kde finišují stavební práce. Následovala návštěva zastřešeného dvora, střechy, Pantheonu či několika výstavních sálů. Kontrolní den byl zakončen na nově vybudovaném mezipatře – vložené vestavbě na levém nádvoří, kde vznikne společenská dvorana určená pro setkávání, v které návštěvníkům bude k dispozici muzejní kavárna a muzejní obchod.

ekonstrukce Historické budovy je jednou z největších a nejsložitějších staveb v České republice. Práce na ní intenzivně pokračují, tak aby své první návštěvníky mohla přivítat v říjnu 2018 a první stálé expozice v ní mohly být instalovány v průběhu roku 2019.

Jak se vracely sochy na balustrádu?

Prohlédněte si všechny sochy umístěné v Pantheonu!

Rekonstrukce