Pražská muzejní noc je za dveřmi! Informační stany uvítaly první návštěvníky

8. 6. 2012 | V centru Prahy vyrostly v ranních hodinách takzvané informační stany. Navštěvníkům pomohou orientovat se v rychle se blížící Pražské muzejní noci.

Pražská muzejní noc: Nenechte si ujít už osmou úpravu Smetanovy Vltavy

4. 6. 2012 | Vltava, jak ji neznáte, pořad, který se stal v průběhu Pražských muzejních nocí v Muzeu Bedřicha Smetany již tradicí. A nejinak tomu bude i o letošní Pražské muzejní noci.

VIDEO: Aerosaně se stěhovaly. Vrací se zpět do Kopřivnice

29. 5. 2012 | Aerosaně, unikátní dopravní prostředek, který byl zapůjčen na výstavu Vynálezci a vynálezy, se vrací z Národního muzea zpět do Kopřivnice. Kvůli jejich přesunu musela být demontována skleněná fasáda Nové budovy Národního muzea.

Přispějte do Národní kroniky. Váš záznam uchová po celé generace

23. 5. 2012 | Unikátní projekt Národní kronika se chce stát co možná největším archivem všech událostí, které ukazují na dobu a na souvislosti svého vzniku. Přispějte do něj svým poznatkem!

Prohlédněte si Jirušovy bedny na vlastní oči. Jsou vystaveny v Národním muzeu

10. 5. 2012 | Co se skrývá v Jirušových bednách? Jaká tajemství do nich vědec před více než stoletím ukryl? Na tyto otázky dosud neznáme jasné odpovědi. To ale nemění nic na tom, že si podivné schránky mohou návštěvníci Národního muzea prohlédnout na vlastní oči už 10. května.

Který pak Čech by hudbu neměl rád? Aneb Ema Destinnová v Muzeu Bedřicha Smetany

4. 5. 2012 | Ema Destinnová proslavila rodnou zemi po celém světě. K jejím nejmilovanějším autorům patřil Bedřich Smetana. Národní muzeum ve spolupráci s Muzeem Jindřichohradecka se na tuto skutečnost zaměřilo a výsledkem je unikátní výstava.

VIDEO: Restaurátoři zachraňují prapor z konce 19. století

30. 4. 2012 | Američtí Češi patří mezi ty, kdo se podíleli na finanční sbírce na výstavbu Národního divadla. O jejich podpoře svědčí i jeden ze základních kamenů v suterénu divadla: pochází z Chicaga a je označen datem 1869.

Fontána před Národním muzeem prošla očistou

26. 4. 2012 | Ve druhé polovině dubna prošla impozantní fontána před Národním muzeem pravidelnou údržbou. Odborníci mimo jiné konzervovali stav mramorových a pískovcových prvků kašny.

Národní muzeum pod rukama horolezců a restaurátorů

18. 4. 2012 | Historická budova Národního muzea je v katastrofálním stavu. Horolezcům a restaurátorům, kteří v rámci rekonstrukce bedlivě sledují její stav, se doslova rozpadá pod rukama.

Prohlédněte si rukopis Dvořákovy slavné 9. symfonie

5. 4. 2012 | České muzeum hudby prodloužilo z důvodu velkého zájmu výstavu, která je věnována životu a dílu Antonína Dvořáka. Návštěvníci si mohou prohlédnout i unikátní rukopis Dvořákovy slavné 9. symfonie.