Podívejte se na další skvost z výstavy Kouzelné hrací strojky

10. 7. 2012 | Na první výstavě z cyklu Monarchie najdete mezi flašinety, orchestriony a dalšími automatofony i opravdové unikáty. Jedním z nich je pohyblivý hrací strojek v podobě hráče na banjo.

Po stopách tajemství Historické budovy Národního muzea – 3.díl

10. 7. 2012 | Fontány před Historickou budovou Národního muzea si všimne každý, kdo prochází kolem. Napadlo vás ale někdy, co se skrývá pod ní? Možná budete překvapeni.

Výstava Kouzelné hrací strojky odstartuje cyklus Monarchie

28. 6. 2012 | Národní muzeum otevírá unikátní výstavu Kouzelné hrací strojky v Českém muzeu hudby, první výstavu z cyklu Monarchie.

VIDEO: Autobusy Pražské muzejní noci 2012

9. 6. 2012 | Autobusy, které bezplatně vozí návštěvníky Pražské muzejní noci 2012, zatím fungují bezchybně. Podívejte se!

VIDEO: Pražská muzejní noc 2012 v ulicích

9. 6. 2012 | Připravili jsme pro vás několik krátkých reportáží z míst, ve kterých probíhala Pražská muzejní noc 2012. Podívejte se!

Pražská muzejní noc je za dveřmi! Informační stany uvítaly první návštěvníky

8. 6. 2012 | V centru Prahy vyrostly v ranních hodinách takzvané informační stany. Navštěvníkům pomohou orientovat se v rychle se blížící Pražské muzejní noci.

Pražská muzejní noc: Nenechte si ujít už osmou úpravu Smetanovy Vltavy

4. 6. 2012 | Vltava, jak ji neznáte, pořad, který se stal v průběhu Pražských muzejních nocí v Muzeu Bedřicha Smetany již tradicí. A nejinak tomu bude i o letošní Pražské muzejní noci.

VIDEO: Aerosaně se stěhovaly. Vrací se zpět do Kopřivnice

29. 5. 2012 | Aerosaně, unikátní dopravní prostředek, který byl zapůjčen na výstavu Vynálezci a vynálezy, se vrací z Národního muzea zpět do Kopřivnice. Kvůli jejich přesunu musela být demontována skleněná fasáda Nové budovy Národního muzea.

Přispějte do Národní kroniky. Váš záznam uchová po celé generace

23. 5. 2012 | Unikátní projekt Národní kronika se chce stát co možná největším archivem všech událostí, které ukazují na dobu a na souvislosti svého vzniku. Přispějte do něj svým poznatkem!

Prohlédněte si Jirušovy bedny na vlastní oči. Jsou vystaveny v Národním muzeu

10. 5. 2012 | Co se skrývá v Jirušových bednách? Jaká tajemství do nich vědec před více než stoletím ukryl? Na tyto otázky dosud neznáme jasné odpovědi. To ale nemění nic na tom, že si podivné schránky mohou návštěvníci Národního muzea prohlédnout na vlastní oči už 10. května.