Přijďte na výstavu Světlo a život!

1. 8. 2017 | Podívejte se v našem videu, jak vypadají siluety některých živočichů. Pokud se chcete dozvědět víc o tom, jak světlo či jeho nedostatek ovlivňuje život na zemi, přijďte se podívat na naši novou výstavu.

Flašinety opět ožily!

8. 8. 2017 | Oblíbený jednodenní festival Flašinet žije! opět nabídl posluchačům krásné melodie. Z jednoho koncertu, který v rámci festivalu proběhl, přinášíme krátké video.

Jak se připravovaly úly na zimu v arboretu Národního muzea?

3. 8. 2017 | Přípravu úlů ukázal Vít Dvořák z České zemědělské univerzity, který se o včelstva v arboretu Národního muzea stará.

Využijte poslední možnost a navštivte Retro!

21. 7. 2017 | Máte poslední možnost navštívit výstavu Retro! Výstava bude otevřena do neděle 23. 7. 2017.

Utajená osobnost

12. 7. 2017 | I během letních prázdnin pokračujeme v diskuzi o podobě Pantheonu Národního muzea a zveřejňujeme další video, které dokazuje, že Národní muzeum se diskutovanou problematikou zabývá již mnoho let.

Prohlédněte si všechny sochy umístěné v Pantheonu!

3. 7. 2017 | Připravili jsme pro vás názorný přehled všech bust a nadživotních soch, které se kdy objevily v Pantheonu Národního muzea. Zjistěte, kdy byly do Pantheonu zařazeny, nebo kdy byly odstraněny.

Dějiny a proměny Pantheonu Národního muzea

19. 6. 2017 | Podívejte se s námi, jak šla historie Pantheonem Historické budovy Národního muzea.

Pantheon Národního muzea

16. 6. 2017 | Budoucí podoba Pantheonu Národního muzea se stala v posledních dnech předmětem veřejného zájmu a debat jak v médiích, tak na sociálních sítích. Podívejte se na video generálního ředitele Národního muzea, ve kterém se o Pantheonu dozvíte více, včetně toho, jak to vlastně je s bustou Julia Fučíka.

Muzejní noc se blíží!

5. 6. 2017 | Opět se blíží jedna z největších kulturních událostí Prahy – Pražská muzejní noc. Čekají vás bohaté doprovodné programy, ale také soutěž na sociálních sítích.

Jak se vodí loutky?

1. 6. 2017 | Jak se vodí maňásci, javajky nebo marionety? Které loutky byly vyráběny z brambor a kolik loutkoherců je potřeba pro vedení varietních marionet? To všechno se můžete dozvědět v našem videu.