Knižní novinky Národního muzea. Vydejte se na dobrodružnou cestu z pohodlí vašeho křesla.

23. 3. 2017 | Národní muzeum, to nejsou jen výstavy a doprovodné akce. Naše sbírky můžete poznávat a obdivovat i díky publikacím, které vydáváme. A není jich málo.

Dějiny a proměny Pantheonu Národního muzea

19. 6. 2017 | Podívejte se s námi, jak šla historie Pantheonem Historické budovy Národního muzea.

Pantheon Národního muzea

16. 6. 2017 | Budoucí podoba Pantheonu Národního muzea se stala v posledních dnech předmětem veřejného zájmu a debat jak v médiích, tak na sociálních sítích. Podívejte se na video generálního ředitele Národního muzea, ve kterém se o Pantheonu dozvíte více, včetně toho, jak to vlastně je s bustou Julia Fučíka.

Muzejní noc se blíží!

5. 6. 2017 | Opět se blíží jedna z největších kulturních událostí Prahy – Pražská muzejní noc. Čekají vás bohaté doprovodné programy, ale také soutěž na sociálních sítích.

Jak se vodí loutky?

1. 6. 2017 | Jak se vodí maňásci, javajky nebo marionety? Které loutky byly vyráběny z brambor a kolik loutkoherců je potřeba pro vedení varietních marionet? To všechno se můžete dozvědět v našem videu.

Rusalka je zpátky doma!

12. 4. 2017 | Ze své úspěšné výstavní premiéry v New Yorku se vrátil unikátní autograf partitury Rusalka. Originální rukopis slavné opery Antonína Dvořáka byl naposledy v České republice vystaven před více než 25 lety a nyní jej budou mít návštěvníci možnost spatřit po dobu jednoho týdne také v Českém muzeu hudby.

Antonín Dvořák byl jen človek... říká herec Hynek Čermák

6. 4. 2017 | Antonín Dvořák byl pozoruhodnou osobností. Hudba kterou skládal, je dodnes oblíbená doma i v zahraničí. V roce 2015 vznikl film Americké dopisy, který tohoto velikána ukazuje v trochu jiném světle. Jako člověka, který měl i svoje slabá místa. Připravili jsme pro vás rozhovor s představitelem A. Dvořáka – Hynkem Čermákem.

Co se děje u muzea?

20. 3. 2017 | Podívejte se, co se během víkendu stalo na Vinohradské ulici u Národního muzea. Aspoň vás pak nová dopravní situace nezaskočí!

O čem vypráví Příběh Tibetu?

14. 3. 2017 | Výstava věnovaná Tibetu a tibetské kultuře představí na tři sta předmětů ze sbírek muzea nejen z oblasti Centrálního Tibetu, ale i z oblasti vlivu tibetské kultury, která zasahovala od himalájského regionu po dnešní Čínu a Mongolsko.

Obnovená krása fresek v Muzeu Antonína Dvořáka

24. 2. 2017 | V Michnově letohrádku, kterému se také říká Vila Amerika a kde sídlí Muzeum A. Dvořáka, právě probíhá restaurování barokních fresek. Muzeum tak na krátký čas uzavřelo své brány. Návštěvníci se do nově opravených prostor podívají již během května. Prací se ujal zkušený restaurátor Petr Prokopec.