Časopis  Acta Entomologica se připojil k celosvětové špičce!

18.07.2012 | Národní muzeum vydává několik odborných časopisů. Jeden z nich byl právě zařazen mezi prestižní světové zoologické časopisy.

Časopis Acta Entomologica Musei Nationalis Pragae, založený v roce1923, vznikl z potřeby publikovat vědecké příspěvky českých entomologů, a stejně tak formou výměny budovat entomologickou knihovnu v Národním muzeu.

Od roku 2008 vychází díky množství kvalitních příspěvků dokonce dvě čísla časopisu ročně. Díky tomu byla Acta Entomologica v roce 2009 zařazena do prestižní databáze International Science Index na Web of Science a po dvouletém sledování dostala v roce 2011 oficiálně přidělen tzv. impakt faktor. Tím se připojila k nejprestižnějším vědeckým periodikám v celosvětovém měřítku.

Acta Entomologica se na konci června 2012 zařadila na 45. místo v rámci 85 hodnocených časopisů v kategorii entomologie, a na 10. místo mezi časopisy publikujícími taxonomické články v oboru.

Zařazení českého časopisu do WoS je známkou světové úrovně systematické entomologie v ČR i v Národním muzeu. V rámci přírodovědných muzeí v Evropě se může entomologickým nebo obecně zoologickým časopisem stejné kvality pochlubit jen několik z nich (Londýn, Paříž, Berlín, Senckenberg Institutions, Mnichov, Ženeva).

Zajímá vás, jaké další časopisy vydává Národní muzeum? Navštivte naše webové stránky.

obálka časopisu

(MF)