Bděte s námi! Pražská muzejní noc se blíží

28. 5. 2012 | Schovejte prášky na spaní a pyžama! V sobotu 9. června se do postele jen tak nedostanete. Od 19.00 totiž vypukne již devátý ročník Pražské muzejní noci. S podtitulem: "deváté muzejní bdění"  bude až do jedné hodiny po půlnoci lákat na netradiční atmosféru a bohatý doprovodný program.

gallery item video

Letos je akce opět o něco větší a bohatší. Kromě „ostřílených“ institucí se zapojilo i několik nováčků – například Botanická zahrada, Novoměstská radnice, muzeum mladého umění AMoYA a MeetFactory. Celkem tak máte na výběr z 39 institucí a jejich 65 objektů.

Na webových stránkách Pražské muzejní noci 2012 naleznete kompletní program všech doprovodných programů. Každý si může sestavit „svou noc“.

Ve středu 6. června 2012 nepropásněte od 11.00 hod. online rozhovor s koordinátorkou Pražské muzejní noci 2012 Ivanou Havlíkovou z Národního muzea.

Zajímá vás, co všechno obnáší organizace takové velké akce? Čím bude letošní ročník zvláštní? Ptejte se již nyní! Položit otázku

Nezapomněli jsme ani na děti. I ti nejmenší můžou jednou za rok ponocovat. Připravili jsme pro ně speciální doprovodné programy a zábavný kvíz, za jehož vyplnění od nás dostanou originální "tetovací" obtisk s logem Pražské muzejní noci! Více se dozvíte na informačních stanech (viz níže).

Ruka s tetovacím obtiskem s logem Muzejní noci ukazující na plakát akce

K oblíbené akci se připojuje i online prezentace muzejních sbírek eSbírky. V sobotu 9. června najdou návštěvníci na webových stránkách www.esbirky.cz speciální novinku. Tak se nezapomeňte podívat!

Zajímavosti a fotografie z příprav a průběhu Pražské muzejní noci najdete i na facebooku.

gallery


 

Informační stany

Informační stany budou umístěny na Václavském náměstí před historickou budovou Národního muzea v pátek 8. 6. od 12 do 19 hod. a v sobotu 9. 6. od 10 do 24 hod. a na náměstí Jana Palacha v sobotu 9. 6. od 10 do 24 hod. Můžete si zde vyzvednout brožurku Pražské muzejní noci, ve které se dozvíte informace o objektech zpřístupněných v rámci PMN 2012, doprovodných programech, akcích i dopravě mezi objekty.

Doprava i vstupné do objektů zdarma

Ani letos se v rámci akce neplatí do objektů žádné vstupné (mimo objekty Pražské informační služby a NKP Vyšehrad, které budou zpřístupněny za symbolický poplatek). Opět budou vypraveny i speciální autobusy Dopravního podniku hl. m. Prahy, které zdarma přepraví návštěvníky mezi objekty na speciálně připravených linkách. Centrálním přestupním bodem je jako obvykle náměstí Jana Palacha u stanice metra A Staroměstská.

 

 

(per)