Česká muzea a galerie můžete navštívit i z pohodlí domova

3. 4. 2012 | Národní muzeum neustále rozvíjí unikátní on-line prezentaci muzejních a galerijních sbírek. Na www.esbirky.cz už dnes návštěvníci naleznou fotografie více než 10 000 předmětů.

Na vlastní oči: Šavle zbojníka Ondráše v Národopisném muzeu

3. 4. 2012 | Ondráš nebyl jen pouhou osobou z bájí a pověstí, která nikdy neexistovala. Zbojník skutečně žil na Valašsku, kde můžete stále obdivovat místa spojená s jeho pobytem. Životu Ondráše se věnuje také výstava v Národopisném muzeu - Musaion.

Navštivte nejkrásnější novorenesanční stavbu Prahy

2. 4. 2012 | Aktuální slunečné počasí láká k mnoha výletům. Pokud jej využijete a projdete se po nábřeží Vltavy, zaujme vás jedna z nejkrásnějších pražských novorenesančních staveb - Muzeum Bedřicha Smetany.

Stavba plátové zbroje ze středověku je složitější než puzzle

7. 3. 2012 | Spočítali byste, jak často jste nevšímavě prošli kolem "obyčejné" plátové zbroje? A přitom pouhá její stavba trvá hodiny.