Indiáni obsadili Náprstkovo muzeum!

25. 10. 2012 | Bledé tváře návštěvníků v ohrožení! Zachrání je ovšem nerozlučná dvojice Vinnetou a Old Shatterhand. Prožijte si znovu dobrodružství dětských let na výstavě Po stopě Karla Maye.

Poslední teplý víkend přivítal stovky návštěvníků v Musaionu

16. 10. 2012 | Na začátku října proběhlo v Národopisném muzeu – Musaionu slavnostní zahájení nové výstavy z cyklu Monarchie s názvem Krmě – jídlo – žrádlo.

Odlévání zázračné kulky podle orientálního románu Karla Maye

12. 10. 2012 | V tyglíku se taví směs dvou kovů, ze kterých šlehá rudý plamen. Alchymistická dílna? Omyl. Příprava na výstavu Po stopě Karla Maye.

Nejstarší olympijská medaile ve sbírkách Národního muzea

10. 10. 2012 | Psal se rok 1908. V Londýně se na přelomu července a srpna konaly čtvrté novodobé olympijské hry. Čechy zde reprezentovalo 21 sportovců, kteří získali několik medailí.

Oslav Dne české státnosti se zúčastnili krajané z celého světa

1. 10. 2012 | Národní muzeum se jako jeden z organizátorů slavnostního večera spolupodílelo na oslavě státního svátku, jehož cílem je udržovat, propagovat a oživovat tradice, na nichž je založena moderní česká státnost.

Dvakrát porazil Frištenského. Jeho trofej můžete nyní spatřit na vlastní oči.

26. 9. 2012 | Na výstavě Sportsmeni v zemích českých máte šanci spatřit pozoruhodný pás zápasníka Josefa Šmejkala. Tento borec, který dokázal dvakrát porazit neméně slavného Gustava Frištenského, získal fantastickou trofej před více než sto lety.

Národní muzeum získalo krásné dřevoryty známé ilustrátorky

20. 9. 2012 | Ilustrace Zdeňky Kabátové - Táborské doprovázely dětství mnoha malých čtenářů. Nyní se dřevěné štočky, ze kterých byly originály ilustrací tištěny, staly součástí sbírek Národního muzea.

Dvořákovu Nelahozeves doprovázely melodie z celého světa

18. 9. 2012 | Národní muzeum - Památník Antonína Dvořáka v Nelahozevsi hostovalo na začátku září tradiční hudební událost. Letošní slavnostní koncert se nesl v duchu pestré mezinárodní spolupráce mladých hudebníků a hudebnic.

Exponáty Náprstkova muzea nadchly Maory

12. 9. 2012 | Vzácní hosté až z druhého konce světa přinesli do muzea živou atmosféru své autentické současné polynéské kultury, provázané s kmenovými tradicemi.

Tajemství černé krabice z pozůstalosti Zdeňka Fibicha

7. 9. 2012 | V pozůstalosti Zdeňka Fibicha, kterou má ve svých sbírkách Národní muzeum – České muzeum hudby, je dochována jediná černá kazeta s motýly. Příběh "Fibichových motýlů" je důkazem toho, že vášeň se může zrodit v každém věku.