Výstava Retro inspiruje aneb od skici k nové sukni

26. 5. 2017 | Retrodne Staň se manekýnkou nebo manekýnem v listopadu loňského roku se zúčastnily desítky dětí. Všechny děti, které správně vyplnily náš kvíz, si mohly vylosovat malý dárek. Vítězové tomboly dostali hodnotné retro dárky od partnera akce vydavatelství Burda.

Zvláštní cenu pak dostala Adélka. Devítiletá Adélka navštívila výstavu Retro a zamilovala se do svatebních rób a šatů se širokou sukní. Jako jediná nám pak zaslala do soutěže fotografie vzniklé přímo ve výstavě. A protože Adélka by jednou chtěla být módní návrhářkou, nemohla jedna z fotografií vzniknout jinde, než u našeho šicího stroje.

Adélku jsme za to odměnili kufříčkem s obrázkem švadlenky od našeho partnera české firmy Kazeto. Pro maminku pak Adélka vybrala časopis Burda.

Během návštěvy výstavy Adélka načrtla šaty, které ji nejvíce zaujaly. Jsou to bavlněné šaty s drobným puntíkem v lichotivé linii padesátých let značky Reparáda. Módní dílna Reparáda se inspiruje ve své tvorbě vintage střihy a myšlenkami slow fashion. Šije trička, sukně a šaty na míru.

Majitelka butiku Reparáda Kateřina Pacheco-Říhová ocenila Adélčiny sny a jako dárek pro ni ušili v Reparádě zavinovací sukni ze stejné látky, z jaké jsou šaty ve výstavě Retro. Adélce jsme ji předali na posledním Retrodni Móda s vůní benzínu.

Děkujeme všem partnerům.

gallery


Kam dál?

Retroden s módou, která nestárne

Půvabné manekýnky a galantní manekýni v Národním muzeu

(EK)