Dámská móda v minulém století – Zlatá dvacátá léta

20. 7. 2016 | První světová válka otřásla celým světem. Nebylo proto divu, že se v poválečném období všichni snažili na prožité hrůzy zapomenout a bavit se. Po překonání poválečné krize došlo ve většině zemí k obnově hospodářství, snížení nezaměstnanosti, zlepšení životní úrovně a všeobecnému rozkvětu. Proto se druhá polovina 20. let označuje jako „zlatá dvacátá“. Právě tento rozvoj ekonomiky a chuť se bavit měly vliv na rozkvět společenského života. Atmosféra bezstarostnosti, radosti a elegance, která na nás dýchá například z filmu Great Gatsby, vychází právě z optimistické nálady předkrizového období.

Kdo si hraje, nezlobí!

8. 7. 2016 | Zavzpomínejte s námi na doby svého dětství. Se kterými z těchto hraček jste si hrávali? Retroherna na výstavě Retro, která bude otevřená v Nové budově Národního muzea až do dubna příštího roku, vám se vzpomínáním pomůže. Připravili jsme ukázky hraček, které připomenou dětství snad úplně každému.

Příběh modré Škodovky

1. 7. 2016 | Již u vchodu do Nové budovy Národního muzea zaujmou návštěvníky první z exponátů výstavy Retro. Jedním z nich je blankytně modrý automobil značky Škoda Felicia z roku 1960. Málokoho by napadlo, že tenhle krásný veterán byl před několika lety pouhým vrakem. Jak se auto dostalo ke svému nynějšímu majiteli se dozvíte v našem videu.

Jak vznikala výstava Retro?

16. 6. 2016 | Od pátku 17. června se dveře Nové budovy Národního muzea otevřou všem milovníkům starých dobrých časů. Jak výstava vznikala, jsme zachytili v našem videu.

Krásky na kolech ve výstavě Retro

16. 6. 2016 | Národní technické muzeum zapůjčilo na výstavu Retro historický automobil, motocykl a kolo. Zvláště automobil stojí za povšimnutí, neboť jde o malý sportovní vůz, ktreý je dnes sběrateli velmi ceněn.

Děti baví Retro!

16. 6. 2016 | Ještě než byla samotná výstava Retro otevřena, prošla zatěžkávácím testem. Retrohernu si zde vyzkoušely děti první třídy Základní školy sv. Voršily.

Neviditelné figuríny

15. 6. 2016 | Výstava Retro je nejen pěknou ukázkou módy minulých let, ale přináší do České republiky zcela nový výstavní prvek. Jsou jím takzvané neviditelné figuríny, inspiraci pro ně čerpaly autorky výstavy v zahraničí. V našem videu restaurátorka Dana Fagová poodhalí jejich výrobu.

Připravujeme výstavu Retro

13. 6. 2016 | Již od 17. 6. můžete v Nové budově Národního muzea navštívit výstavu Retro. Na portálu Muzeum 3000 se těšte na zajímavé články a videa z výstavy.