Deinstalace soch čtyř živlů z balustrády muzea

13. 7. 2016 | Dnes od proběhla deinstalace čtyř soch z balustrády Historické budovy Národního muzea. Sledujte vše s námi v přímém přenosu!

Prohlédněte si skicu k vzácnému obrazu Husitské kázání

8. 7. 2016 | Mezi nejvzácnější malířská díla, která uchovávají depozitáře Národního muzea, náleží skica k proslulému obrazu Husitské kázání od Karla Friedricha Lessinga.

Jak tkát na karetkách?

30. 6. 2016 | Tkaní na karetkových destičkách – karetkách – patří k velmi starým řemeslným technikám. Dnes jsme na základě Textilního workshopu, který proběhl pod vedením Viktorie Čisťakové a Lucie Broncové z Národního muzea, připravili video, ve kterém tento starodávný způsob tkaní představíme.

Plakáty letních olympijských her

24. 6. 2016 | Archiv tělesné výchovy a sportu Národního muzea uchovává jednu z největších sbírek sportovních a tělovýchovných plakátů na světě. V současné době dosahuje počet těchto plakátů 9600 kusů. Některé z nich můžete vidět na právě probíhající výstavě Olympijský plakát v Národním památníku na Vítkově.

Jak vznikala výstava Retro?

16. 6. 2016 | Od pátku 17. června se dveře Nové budovy Národního muzea otevřou všem milovníkům starých dobrých časů. Jak výstava vznikala, jsme zachytili v našem videu.

Krásky na kolech ve výstavě Retro

16. 6. 2016 | Národní technické muzeum zapůjčilo na výstavu Retro historický automobil, motocykl a kolo. Zvláště automobil stojí za povšimnutí, neboť jde o malý sportovní vůz, ktreý je dnes sběrateli velmi ceněn.

Neviditelné figuríny

15. 6. 2016 | Výstava Retro je nejen pěknou ukázkou módy minulých let, ale přináší do České republiky zcela nový výstavní prvek. Jsou jím takzvané neviditelné figuríny, inspiraci pro ně čerpaly autorky výstavy v zahraničí. V našem videu restaurátorka Dana Fagová poodhalí jejich výrobu.

Co obsahovala schrána ukrytá na věži muzea?

12. 5. 2016 | Ve čtvrtek 12. května 2016 byla otevřela zapečetěná schránka z makovice lucerny na hlavní věži Historické budovy Národního muzea. Olověná schrána byla do makovice lucerny vložena při rozsáhlých opravách budovy roku 1972 zaměstnanci Jihočeského podniku pro údržbu památek Pelhřimov.

Restaurátoři zachraňují Brožíkův lunetový obraz

27. 4. 2016 | Panteon Historické budovy Národního muzea je jedinečný svou uměleckou výzdobou. Během probíhající rekonstrukce objektu tak mají plné ruce práce i restaurátoři.

VIDEO: Jak se skenuje plejtvák

22. 4. 2016 | Podívejte se, jak probíhalo 3D skenování kostry plejtváka myšoka.