Diskuse k článku: VIDEO: Expozice Amerika po třiceti letech končí

Odpovědět/Přidat příspěvek
  • <<
  • 1
  • >>
  • Nalezeno 3 příspěvků. Stránka 0 z 1

Dušan
avatar
9. 9. 2013, 21:16

smutné

Je to smutné. A spousta těchto krásných předmětů bude hnít v depozitáři. Napřed jsme to Indiánům sebrali nebo za babku koupili, když neměli v rezervacích co jíst a prodávali své předměty, pak to "aspoň" využijem k tomu, aby se na to lidi mohli chodit dívat, a nakonec to všechno zrušíme a hodíme do depozitáře. A když si povídáte s Indiány v rezervacích v USA nebo Kanadě, tak se modlí a přejí si, aby se všechny posvátné předměty ze všech muzeí vrátili k jejich lidem, kde by se o ně s ústou starali a používali by je pro svůj (a nejen svůj) lid. Jsme to ale divná kultura. Z něčeho, co je pro jiné důležité a živé, uděláme něco, co je mrtvé a pak to někde zavřeme.....

Národní muzeum
avatar
10. 9. 2013, 11:18

Indiáni se do Náprstkova muzea vrátí

Na expozici se bohužel podepsal zub času. Přestože byla pravidelně udržována, dlouhodobé vystavení exponátů neumožňovalo hlubší konzervační zásahy.
V roce 1983, kdy expozice vznikla, byly navíc velmi omezené technickovýstavní možnosti. Standard z těchto let je již hodně překonaný, neodpovídá zcela ani dnešním bezpečnostním podmínkám. Výstavní sály projdou v krátké době rekonstrukcí tak, aby po dobu příprav komplexní revitalizace Náprstkova muzea mohli návštěvníci shlédnout zajímavé mezinárodní výstavní projekty. Jako první představíme starověkou Núbii.
Po dokončení revitalizace muzea, která zajistí vyšší návštěvnický komfort, se můžete těšit na nové expozice, kde samozřejmě nebudou chybět ani indiánské kultury.

Děkujeme za pochopení.

Štěpánka
avatar
16. 9. 2013, 2:25

to je škoda

Otevřela jsem si stránky muzea, abych si zjistila přesné otevírací časy. Chtěla jsem se vypravit "na indiány", ale bohužel jsem zjistila, že už to nestihnu.... Škoda, že nebyla informace o uzavření  "Expozice Amerika" více publikována.....

Byla jsem zde před mnoha lety a teď jsem chtěla ukázat výstavu dětem, které konečně dorostly do věku, kdy je to již zajímá... Tak jen doufám, že bude expozice amerických kultur po té "revitalizaci" znovu obnovena. Přece jen je to "klasika" a dle mého názoru i nejhezčí expozice Náprstkova muzea.


  • <<
  • 1
  • >>
  • Nalezeno 3 příspěvků. Stránka 0 z 1