Národní muzeum
Dobrý den, on-line rozhovor s koordinátorkou Pražské muzejní noci je ukončen. Děkujeme za vaše dotazy.
Martin
Dobré odpoledne, můžu se zeptat? Od čeho závisí, že jsou během letošní PNM zapojeny právě Ty instituce, které jsou zapojeny. Je možné, že se příští rok objeví i nové instituce, které se doposud neúčastnily? Děkuji za organizaci této akce. Nepochybně musí být velkým úkolem to vše zkoordinovat. Máte můj obdiv a fandím Vám. Martin.
Dobrý den, děkujeme za podporu. Řada institucí se zapojuje pravidelně každý rok již od prvního ročníku Pražské muzejní noci v roce 2004 a každý rok se přidávají nové, počet zapojených institucí se proto zvyšuje. Letos se mezi nováčky řadí Fakulta architektury ČVUT v Praze, Galerie Emilie Paličkové, Kino Ponrepo, Knihovna Václava Havla, Muzeum Karla Zemana a Výtopna Zlíchov.
Ivana Havlíková
Luděk Dohnal
Dobrý den, bude v rámci muzejní noci přístupné Muzeum pražského vodárenství - úpravna vody v Podolí? Děkuju za odpověď. ludek.dohnal@volny.cz
Dobrý den, toto muzeum nebude přístupné. Seznam všech zapojených instutucí najdete na webových stránkách Pražské muzejní noci v záložce Instituce. Věřím, že si z nabídky vyberete.
Ivana Havlíková
Jitka Nová
Dobrá den. Exituje nějaká mapka s adresami a názvy míst? Děkuji.
Dobrý den, ano, mapku dopravních linek se seznamem zapojených institucí si návštěvníci mohou vyzvednout na informačních stanech tento pátek či sobotu.
Ivana Havlíková
Ala
Dobrý den, na muzejní noc jedu poprvé, co bych si neměla nechat rozhodně ujít?
Dobrý den, každý návštěvník má zájem o jiný typ doprovodného porgramu podle osobního vkusu. Dopručujeme proto projít si záložku Doprovodné akce na stránkách Pražské muzejní noci www.prazskamuzejninoc.cz a vybrat si program, který vám bude nejlépe vyhovovat. Pomoci s výběrem vám může i již zmiňovaná webová aplikace Moje noc. Rádi vám ochotně poradí i pracovníci na informačních stanech.
Ivana Havlíková
Michal
Dobrý den, rád bych se Vás zeptal, zda bude k dostání vytištěná informační brožura a pokud ano, tak kde a kdy? Děkuji. M.
Dobrý den, pro návštěvníky jsou připraveny přehledné webové stránky www.prazskamuzejninoc.cz , které jsou přístupné i v mobilní verzi. Pomocí webových aplikací Moje noc a Moje muzea si každý může připravit svůj vlastní program Pražské muzejní noci dopředu, vytisknout si jej a vzít s sebou do víru noci :). Informační brožurka je letos k dispozici pouze v elektronické podobě ke stažení ve formátu pdf na výše zmíněných webových stránkách. Tuto brožurku si můžete vytisknout nebo stáhnout do svých chytrých telefonů či tabletů. Na informačních stanech budou připraveny pro návštěvníky mapy dopravy se seznamem zpřístupněných muzeí, galerií a dalších institucí. Informační stany budou umístěny před Historickou budovou Národního muzea v pátek 13. září od 12 do 19 hodin a v sobotu 14. září od 10 do 24 hodin, a také na náměstí Jana Palacha v sobotu 14. září od 10 do 24 hodin.
Ivana Havlíková
Ondřej Hanuliak
Chci se zeptat:budou některé instituce,kde se nebude smět fotit? jsem z ostravy ale na vaši muzejní noc jedu už po 4.té a vždy je to užasné a letos chci jít na slovanskou epofej do vel.palace tak jestli se bude smět všude fotit nebo bude něco kde ne? nějaké upomínkové předměty z muzejní noci budou někde k dispozici? děkuji moc
Dobrý den, pravidla pro fotografování si jednotlivé instituce nastavují samy podle vlastních regulí. Ve většině objektů je fotografování bez blesku možné, ale vždy doporučujeme zeptat se přímo při návštěvě objektu. Na informačních stanech, které budou umístěny před Historickou budovou Národního muzea a na náměstí Jana Palacha v sobotu od 10 do 24 hodin, si budete moci vyzvednout pamětní placku 10. Pražské muzejní noci.
Ivana Havlíková
Marek Solař
Ahojky ,zvládne někdo ten zmatek co bude po praze,v loni to bylo neunosne v těch tlačenicích ve veřejné dopravě cestovat s dětma a dostat se na místo památek či muzejí.SMEKÁM NAD TÍM ,UKOČÍROVAT TAKOVOU AKCI V HLAVNÍM MĚSTĚ,ale strácí to postupně smysl.
Dobrý den, samozřejmě velký nárůst popularity Pražské muzejní noci s sebou nese i zvýšenou návštěvnost a výše zmíněné fronty. Pražská muzejní noc je akcí, která každoročně přiláká do muzeí a galerií desetitisíce milovníků kultury, což vytváří jedinečnou atmosféru v ulicích Prahy i zapojených objektech, které se stávají frekventovanými místy setkávání. Zorganizovat takto velkou akci není jednoduché, je to možné pouze díky spolupráci více organizátorů. Velký dík patří Dopravnímu podniku hl. m. Prahy, který zajišťuje bezplatné autobusové linky propojující jednotlivé objekty.
Ivana Havlíková
Petr Braha
Zajímalo by mě, jaká byla průměrná čekací doba (loni) u jednotlivých muzeí (pokud jste ji sledovali) a zda letos očekáváte vyšší zájem (tedy delší fronty) než loni. Např. fronta u Národního technického muzea byla loni téměř nekonečná. Děkuji
Dobrý den, zájem o Národní technické muzeum v průběhu Pražské muzejní noci je opravdu obrovský, je to způsobeno i jeho nedávným otevřením po rekonstrukci v roce 2011. Délku čekání ve frontách přesně nemonitorujeme, ale víme, u kterých institucí se vyskytují. Pokud se chcete vyhnout frontám, potom doporučujeme navštívit některý z objektů mimo centrum Prahy. Letos očekáváme také velký zájem jako každý rok, i přesto, že Pražská muzejní noc byla přesunuta.
Ivana Havlíková
Petrovova Lucie
Dobry den,bude nekde nejake vystoupeni tance nebo nejaka muzika? Dekuji
Dobrý den, kompletní doprovodný program celé akce je zveřejněn na webových stránkách http://www.prazskamuzejninoc.cz . Nabídka je opravdu široká a nezapomněli jsme ani na milovníky hudby. Je připravena řada koncertů, pokud byste si chtěli zatancovat :), můžete navštívit Národní muzeum – Muzeum Bedřicha Smetany a program Vodní remixy, nebo Novou budovu Národního muzea, kde proběhne taneční minikurz.
Ivana Havlíková