Jana P.
Na muzejní noci vždy vídám organizátory na stanech v tričkách s logem. Je možné si tričko někde koupit, nebo dostat?
Trička PMN jsou určena k odlišení personálu muzeí, tak aby návštěvníci věděli, na koho se mají obrátit s případným dotazem. Stejně tak jsou "označeni" i další pracovníci, například fotografové či kameramani akce. Pro velký zájem však každý rok pořádáme soutěž o několik triček, kterou najdete na našich stránkách www.prazskamuzejninoc.cz
Ivana Havlíková
Petr Macek
Plánujete zavést vstupné?
Pražská muzejní noc je založena na idei vstupu a dopravy zdarma. I v současných těžkých ekonomických podmínkách plánujeme tento základní princip akce nadále zachovat.
Ivana Havlíková
Pepa z Depa :)
Zdravim. Zajímalo by mě kolik lidí má tuhle akci na starosti. Myslím jako vymýšlení a takovou tu opravdovou organizaci, ne pak ty programy v muzeích. To dělá nějaká agentura?
Centrální organizaci akce zajišťují dva pracovníci Národního muzea. Na akci se však samozřejmě podílejí také pracovníci Dopravního podniku, pracovníci Asociace muzeí a galerií ČR a kolegové z jednotlivých institucí, zapojených do akce.
Ivana Havlíková
Barča
Organizaci muzejní noci se věnujete celý rok, nebo máte v Národním muzeu na starosti ještě něco jiného? Děkuji
Intenzivnější přípravy Pražské muzejní noci začínají v lednu, kdy se do akce přihlašují jednotlivé instituce. Není to tedy vyloženě celoroční práce na plný úvazek i když nás samozřejmě přípravy a plánování akce průběžně vytěžují. V Národním muzeu se věnuji prezentační činnosti muzeí a otázce vnějších vztahů Národního muzea.
Ivana Havlíková
Martin
Jaký máte největší zážitek z Pražské muzejní noci?
Největším zážitkem je vždy doba před sedmou hodinou, těsně před startem akce, kdy je Praha plná kultury chtivých lidí. Ta jedinečná atmosféra, která ve městě panuje, je velmi inspirující.
Ivana Havlíková
Kateřina M.
Na co byste se sama ráda podívala nebo navštívila v průběhu Pražské muzejní noci?
Program je natolik bohatý, že je opravdu těžké si vybrat. Bohužel jsem vázána povinnostmi souvisejícími s organizací průběhu PMN a na doprovodné akce se tak nedostanu. Vlastně můžu říct, že vám, návštěvníkům, trochu závidím :-)
Ivana Havlíková