Po stopách tajemství Historické budovy Národního muzea

20. 11. 2012 | Vychutnejte si jedinečný pohled na Prahu! Podívejte se s námi do kupole Historické budovy Národního muzea.

Po stopách tajemství Historické budovy Národního muzea

18. 10. 2012 | Nahlédněte s námi za unikátní proudovou vitrinu z minulého století, která přibližovala pravěkou historii naší země. Dějiny pravěku u ní poznávaly tisíce dětských i dospělých návštěvníků.

Po stopách tajemství Historické budovy Národního muzea – 4.díl

16. 8. 2012 | Víte, že původně byla celá budova vytápěna důmyslným rozvodem horkého vzduchu? Zajímá vás, jak vypadá v současné době plynová kotelna, která je umístěna v suterénu budovy?

Po stopách tajemství Historické budovy Národního muzea – 3.díl

10. 7. 2012 | Fontány před Historickou budovou Národního muzea si všimne každý, kdo prochází kolem. Napadlo vás ale někdy, co se skrývá pod ní? Možná budete překvapeni.

Po stopách tajemství Historické budovy Národního muzea – 2.díl

18. 6. 2012 | Uzavřená Historická budova Národního muzea odhalila jedno ze svých skrytých míst. Byly jím podzemní prostory, kde se dříve nacházely muzejní depozitáře a trezory.

Po stopách tajemství Historické budovy Národního muzea – 1.díl

9. 6. 2012 | Historická budova Národního muzea je pro veřejnost již delší dobu uzavřená, expozice jsou rozebrané a sbírkové předměty odvezené. Stále ale má svá tajemství! Stránky Muzea 3000 je začaly odhalovat!

Národní muzeum pod rukama horolezců a restaurátorů

18. 4. 2012 | Historická budova Národního muzea je v katastrofálním stavu. Horolezcům a restaurátorům, kteří v rámci rekonstrukce bedlivě sledují její stav, se doslova rozpadá pod rukama.

Původní okna Národního muzea procházejí náročnou opravou

16. 4. 2012 | Rozsáhlá rekonstrukce Národního muzea pokračuje náročnou repasí starých oken. Kvůli přiléhající štukové výzdobě totiž není možné stará okna vysadit a na jejich místo upevnit nová.

Národní muzeum nabídne unikátní expozice i prostory

3. 4. 2012 | Historická budova Národního muzea prochází komplexní rekonstrukcí. A spolu s ní se promění také hlavní stálé expozice, které se budou vzájemně doplňovat a prolínat.

Prohlédněte si předlohy k výzdobě Národního muzea

1. 4. 2012 | Historická budova Národního muzea obsahuje celou řadu jedinečných předmětů. Až do současnosti se zde například zachovaly unikátní prvky, které byly předlohou většiny vnějších a vnitřních ozdobných motivů a soch.