Národní muzeum pod rukama horolezců a restaurátorů

18. 4. 2012 | Historická budova Národního muzea je v katastrofálním stavu. Horolezcům a restaurátorům, kteří v rámci rekonstrukce bedlivě sledují její stav, se doslova rozpadá pod rukama.

Původní okna Národního muzea procházejí náročnou opravou

16. 4. 2012 | Rozsáhlá rekonstrukce Národního muzea pokračuje náročnou repasí starých oken. Kvůli přiléhající štukové výzdobě totiž není možné stará okna vysadit a na jejich místo upevnit nová.

Národní muzeum nabídne unikátní expozice i prostory

3. 4. 2012 | Historická budova Národního muzea prochází komplexní rekonstrukcí. A spolu s ní se promění také hlavní stálé expozice, které se budou vzájemně doplňovat a prolínat.

Prohlédněte si předlohy k výzdobě Národního muzea

1. 4. 2012 | Historická budova Národního muzea obsahuje celou řadu jedinečných předmětů. Až do současnosti se zde například zachovaly unikátní prvky, které byly předlohou většiny vnějších a vnitřních ozdobných motivů a soch.

Jak se stěhuje mamut

19. 9. 2011 | Stěhování exponátů Národního muzea pokračovalo rozebíráním makety mamuta.

Rekonstrukce historické budovy Národního muzea

4. 7. 2011 | Historická budova Národního muzea je v havarijním stavu. Národní muzeum proto intenzivně připravuje její rekonstrukci.