Sledujte rekonstrukci online – jak se staví lešení

12. 1. 2016 | Dění kolem Historické budovy Národního muzea zachycují dvě online kamery. Podívejte se na zrychlené video ze stavby lešení, které posloužilo pro dopravu materiálu k zajištění soch na balustrádě budovy.

VIDEO: Podívejte se s námi do podzemí!

20. 11. 2015 | Během prací souvisejících s plánovaným hloubením tunelu mezi Historickou a Novou budovou Národního muzea byla odkryta i část staré nepoužívané stoky.

VIDEO: Ministr kultury navštívil Národní muzeum

1. 10. 2015 | Rekonstrukce Historické budovy Národního muzea je v plném proudu! O tom, jak práce na opravě pokročily, se přijel přesvědčit i ministr kultury Daniel Herman.

Okupaci z roku 1968 připomene pamětní deska

21. 8. 2015 | V srpnu roku 1968 byla na Václavském náměstí slyšet střelba. Terčem pro zbraně vojáků Varšavské smlouvy se stalo Národní muzeum. Proč vůbec na budovu stříleli, není dodnes jasné. Celou nešťastnou událost si chce Národní muzeum připomenout pamětní deskou.

VIDEO: Mařákovy romantické obrazy hradů

30. 7. 2015 | Připravili jsme pro vás nový seriál, během kterého postupně odhalíme krásu Historické novorenesanční budovy Národního muzea. V prvním díle se seznámíme s obrazy Julia Mařáka.

Historie se stane budoucností - Architektonická soutěž

22. 7. 2015 | Národní muzeum vyhlašuje největší architektonickou soutěž na své expozice po více než 100 letech.

Národní muzeum: Začíná rekonstrukce století

20. 4. 2015 | V pondělí 20. dubna 2015 Národní muzeum slavnostně předalo svou Historickou budovu zhotoviteli generální rekonstrukce. Může tak začít tolik potřebná a očekávaná záchrana této jedinečné národní kulturní památky.

Sochy na indexu

27. 2. 2015 | V období normalizace se nesměla ve veřejných prostorech objevit spousta výtvarných děl, jejichž autoři byli z různých důvodů pro minulý režim nežádoucí a nesměli "být vidět". To byl také případ plastik, které byly na přelomu 60. a 70. let vytvořeny pro dnešní Novou budovu Národního muzea.

Ušlechtilý kámen na Nové budově Národního muzea

13. 2. 2015 | Při přestavbě Pražské burzy peněžní a zbožní v průběhu let 1966 – 1973 byly použit kámen z mnoha míst tehdejší Československé republiky.

Kde jsou prachy na ryby? Objev vzkazu z minulosti

5. 12. 2014 | V Historické budově Národního muzea byl při demontáži původních vitrín objeven nápis starý více než sto let. Řemeslníci, kteří na vitrínách tehdy pracovali, si v nápisu trpce stěžují na svůj osud – nedostali totiž prý v předvečer Štědrého dne roku 1899 za svou práci zaplaceno a neměli tudíž ani "prachy na ryby".