Neandrtálec na dosah

15. 10. 2015 | Národní muzeum a Akademie věd České republiky pořádají výstavu Věda – národ – dějiny, která připomíná 125 let od založení Akademie věd. Návštěvníci se seznámí s historií i současností Akademie věd ČR, a to díky zajímavým exponátům, mezi které například patří originály diplomů dvou Nobelových cen nebo zakládací listina instituce. Na výstavě je prezentována i současná vědecká činnost Akademie věd prostřednictvím různých interaktivních prvků.

Animace lidí z dávných dob jistě potěší malého i velkého návštěvníka. Speciální kamera snímá vyhraněný prostor a všechny záběry jsou promítány na plátno. To ovšem není zdaleka vše. Na plátně se mimo snímaného prostoru postupně objevují různí lidé z dávné minulosti, například neandrtálec nebo římský legionář. Návštěvník se tedy může postavit před kameru a během chvíle se vedle něj na plátně ocitnou animované postavy pravěkých či starověkých lidí.

Interaktivní exponáty návštěvník nalezne i v dalších částech výstavy. Od nastavení intenzity světla přes listování v naskenovaných knihách nebo další aktivity na malých dotykových obrazovkách. Pokud už bude mít moderních technologií dost, může si půjčit některou z vystavených knih a začíst se do jejího obsahu.

Více se o výstavě Věda – národ – dějiny dozvíte na stánkách Národního muzea.

Fotografie. Pohled do výstavy. Zdroj: Národní muzeum

(EK)

Výstavy