Šaty na ples? Inspirujte se v minulosti!

17. 3. 2017 | Ples je událost, na které chce každá žena zazářit a okouzlit svoje okolí. Dobrý výběr šatů je to nejdůležitější. Podívejte se do naší fotogalerie a nechte se inspirovat neodolatelnou krásou retro kusů ze sbírek Národního muzea.

Plesová sezóna vrcholí. Současná móda odkazuje k minulosti více než kdy dříve. Krinolínou podepřené sukně a korzetové živůtky z 19. století, bohaté secesní výšivky, rozpustilé blýskavé charlestonky, róby ze 30. let plné ženskosti, New Look s útlým pasem, pouzdrové šaty v mini délce i zvýrazněná ramena ze závěru 20. století, to vše současná móda reinterpretuje moderním způsobem.

Podívejte se do šatníků našich maminek, babiček a prababiček, co nosily na ples ony. A představte si k šatům rukavičky, taneční pořádky, které si ženy mohly uložit do perličkové či štrasové kabelky, tiáry do vlasů, krajkové šály a kožešinové pláštěnky na šíji; a nejlépe i gentlemana ve fraku či smokingu po boku. Inspirujte se krásou, která nestárne.

Další krásné šaty si můžete prohlédnout na výstavě Retro.

gallery

(EK)